Lazowski Johansson Architects renovují bunkry z druhé světové války v českém pohraničí

Lazowski Johansson Architects renovují bunkry z druhé světové války v českém pohraničí

Lasovsky Johansson Architects navrhuje Bunker v37

Bunker V37 od Lazowski Johansson Architects Změny Síť opuštěných vojenských bunkrů na území bývalého Československa jsou využitelné a obyvatelné prostory pro komunitu. Architekti vdechli nový život těmto historickým předválečným Řopíkovým stavbám a vetkali jejich jedinečné měkké obrysy a „uši“ navržené tak, aby zabránily vetřelcům do struktury přírody. Sek A slovenské Scenérie. Bunkry uhnízděné mezi horami, řekami, jezery a poli lemují regionální a národní turistické stezky, proplétají se podél stezek a slouží jako chatky na přenocování, horská střediska, informační centra, centra aktivit, místa setkávání a další.


Všechny obrázky s laskavým svolením Lazowski Johansen Architects

Od vojenské architektury až po intimní bydlení

Bunkr Řopík je vyroben z kvalitního železobetonu s velmi malým počtem otvorů a 1,2 metru silnými stěnami. S celkovou plochou 25 metrů čtverečních je vnitřní prostor omezen na pouhých 8,5 metrů čtverečních. Tyto spoře osvětlené a přeplněné prostory byly původně navrženy pro vojenské účely a nabízely malý potenciál pro alternativní využití. Na rozdíl od vytvoření nového přírůstku do exteriéru bunkru návrh Lasovsky Johansson Architects zachovává tvar a integritu struktury, horizontálně seřízne a zvedne horní část, aby se zvětšil vnitřní prostor a propustilo přirozené světlo.

Vyvýšený bunkr odhaluje unikátní půdorys, zvětšuje užitnou plochu na 24 metrů čtverečních a ze silných betonových zdí vytváří souvislou lavičku. Prázdný prostor po zvednutí horní části je uzavřen sklem a nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Kromě toho byla zvýšena výška stropu, díky čemuž se prostor stal patrem na spaní nebo dalším úložným prostorem. Středová podpěra zůstává nedotčena, přičemž středové nosné stěny nadále podpírají horní část.

„Cílem této studie je upozornit na nevyužitý potenciál těchto bunkrů navržením změny a budoucího využití při zachování jejich zajímavé podoby. Propojením bunkrů cestou vzniká naučná stezka s historickou, celostátní turistická stezka krásným prostředím české přírody,“ Konstrukční tým upřesňuje.

READ  Petr Bříza o IIHF WM 2024

Bunker v37 Mod 1

Bunker v37 Mod 5

Bunker v37 Mod 3

Bunker v37 Mod 4

Změna bunkru v37 12

Bunker v37 Mod 6

Bunker v37 Mod 7

Bunker v37 Mod 8

Bunker v37 Změna 9

Bunker v37 Mod 10

Změna bunkru v37 11

Informace o projektu:

Název: Přestavba Bunker V37
Návrhář: Lazowski Johansson Architects

designboom získal tento projekt od nás DIY podání vítáme naše čtenáře, aby předložili svá vlastní díla k publikaci. Podívejte se na další projekty zaslané našimi čtenáři Tady.

Sestavil: ravail khan | Designový boom

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *