Česká republika nabízí řešení pro nakládání s pevným odpadem

Česká republika se prostřednictvím velvyslankyně Jany Cedivy zavázala k úzké spolupráci s Filipínami v různých oblastech.

Velvyslanectví České republiky uspořádalo 21. listopadu v Makati City ve spolupráci s WASTen zs průkopnickou konferenci o nakládání s pevným odpadem: „Čisté Filipíny: Řešení znečištění odpadem“.

WASTen zs je sdružení pro nakládání s pevnými odpady v České republice s 30 členy, které tvoří různé univerzity, soukromé společnosti a výzkumné a vývojové ústavy. Jeho cílem je pomáhat vládám v evropských zemích při řešení jejich odpadové krize a zároveň podporovat hospodářský růst na kontinentu.

Na akci členové WASTen zs představili a diskutovali o různých českých technologiích a postupech v nakládání s pevným odpadem – zejména o řešeních pro třídění odpadu, energetické využití odpadu a plastového odpadu jako je beton. Přednášející také diskutovali o výhodách inovací a způsobech, jak mohou pomoci Filipínám překonat jejich problémy v oblasti zpracování pevného odpadu.

Odpoledne proběhla výměna znalostí mezi českými moderátory a jejich filipínským publikem.

Čeští delegáti se měli sejít v Davao City 23. listopadu a v Cebu City 25. listopadu, první ze série konferencí o nakládání s pevným odpadem, které v Manile připravilo velvyslanectví a WASTen zs.

READ  České školy a obchody se znovu otevírají po dlouhé stávce COVID-19

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *