Kristina Pešková z České republiky je korunována Miss World 2024

Kristina Pešková z České republiky je korunována Miss World 2024

Associated Press a Rajanesh Kakade

před 1 měsícem

Kristina Peškova z České republiky mává poté, co byla korunována Miss World v indické Bombaji, v sobotu 9. března 2024. (AP Photo/Rajanesh Kakad)

Bombaj, Indie (AP) — Kristina Pešková z České republiky byla v sobotu večer v Indii korunována jako Miss World na třpytivé soutěži.

Yasmina Zaytoun z Libanonu se umístila na druhém místě ze 112 soutěžících v soutěži, která se konala v Bombaji, finančním a zábavním hlavním městě Indie.

„Být korunkou Miss World je splněný sen, je mi velkou ctí reprezentovat svou zemi a hodnoty ‚Purposeful Beauty‘ na globální platformě,“ řekla Peshková.

Poté, co jí Miss World Caroline Bilawska z Polska předala korunku, Pešková zamávala velkému davu v GEO World Congress Center a objala některé další soutěžící.

Tato událost předvedla širokému celosvětovému publiku bohatou tapisérii indické kultury, tradic, dědictví, umění, řemesel a textilu. Účastníci měli na sobě silně vyšívané sukně a halenky a tančili na oblíbené bollywoodské písně.

Soutěž krásy se do Indie vrátila poprvé po 28 letech.

Ind Saini Shetty byl vyřazen po dosažení čtvrtfinále. Šest indických žen vyhrálo titul: Rita Faria (1966), Aishwarya Rai (1994), Diana Hayden (1997), Yukta Mukhi (1999), Priyanka Chopra (2000) a Manushi Chhillar (2017).

Bollywoodský filmový režisér Karan Johar a Miss World 2013 Megan Young z Filipín hostili 71. ročník soutěže Miss World.

READ  České titulky: pátek 10. června 2022

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *