Výzva #vaccine od Keraly – český příspěvek do nového Indian Express

Expresní zpravodajská služba

Kočí: Pro Malayalees, kteří žili během období Kovit, existuje mnoho překvapení – některá byla bolestivá, ale mnoho nás zasáhlo naše srdce. Jedno takové gesto přišlo z České republiky. Na podporu výzvy očkování Kerala Govt uspořádala skupina šachových nadšenců 29. června charitativní šachovou výstavu s 20 účastníky. Iniciativu vedl český velmistr David Navarro v Praze a zvýšil 6 285. (5,57 000 Rs)

Shromážděná částka byla 10. července uložena do Fondu pro pomoc při katastrofách hlavního ministra (CMDRF).
Začalo to přátelstvím mezi oběma šachovými organizátory. „V roce 2019 jsem se zúčastnil„ šachového vlaku “organizovaného šachovým nadšencem Pavlem Madochou a řekl:„ Líbil se mi nápad hrát šachy na kolech. “ S podporou podobně smýšlejících lidí jsme vytvořili „Orient Chess Moves“ a v únoru 2020 jsme spustili loď Chess House s oddělením cestovního ruchu Kerala. Madocha letěl se svou rodinou, aby se zúčastnil akce a užil si naši pohostinnost. Anil Kumar, a zakládající člen šachových hnutí a předseda šachové keraly, organizace šachových hráčů ve státě, uvedl.

Od založení #VaccineChallenge organizuje Chess Kerala mezinárodní šachové akce za účelem získávání finančních prostředků. „Vydělali jsme asi 3,46 lakh rupií. Přispěli dva členové z České republiky. Ale současná šachová výstava charity byla úžasná. 24. června mi Madocha poslal e-mail s oznámením, že se chystají uspořádat soutěž na podporu očkování hnutí v Kérale.

E-mail také zmínil příspěvek indického velvyslance v České republice Hemanta H. Kotalwara a několika celebrit, “uvedl. Jedním z účastníků se stal český premiér Andrzej Babik. „Nikdy jsme nečekali, že se tam zúčastní předseda vlády. Velvyslanec mi zavolal, abych se dozvěděl o našich aktivitách v Kérale, a pochválil naše úsilí. K jejich předsedovi vlády se připojil jejich bývalý ministr zdravotnictví Roman Primula a několik členů parlamentu,“ řekl Anil.

READ  České tvrze a hrady procházejí těžkými časy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.