Itálie si vyhrazuje místo na mistrovství Evropy 2024 a Česká republika a Slovinsko se kvalifikují

Itálie si vyhrazuje místo na mistrovství Evropy 2024 a Česká republika a Slovinsko se kvalifikují

Itálie potřebovala ke kvalifikaci pouze remízu v zápase konaném v německém Leverkusenu, ale prohra s jejím přímým konkurentem ve skupině C by její osud nechala rozhodnout v kvalifikaci příští rok v březnu. To byl scénář, kterému se chtěli vyhnout po šoku z toho, že se po prohře v kvalifikaci nekvalifikovali na mistrovství světa 2018 a 2022 a vyhráli poslední titul mistra Evropy v roce 2021.

Gianluigi Donnarumma slaví se svými fanoušky po kvalifikačním fotbalovém utkání o Euro 2024 mezi Ukrajinou a Itálií..

hlavní body

  • Itálie a Ukrajina se dělí o první místo ve skupině C se 14 body za Anglií.
  • Ukrajina proto musí vyjednat kvalifikaci, pokud se chce vrátit do Německa k účasti na mistrovství Evropy 2024.
  • Anglie remizovala se Severní Makedonií 1:1.

Italští držitelé si v pondělí zajistili vstupenku na Euro 2024 po remíze 0:0 s Ukrajinou v závěrečném kvalifikačním zápase, zatímco Česká republika a Slovinsko se kvalifikovaly také do finále příštího roku.

Itálie potřebovala ke kvalifikaci pouze remízu v zápase konaném v německém Leverkusenu, ale porážka proti jejímu přímému konkurentovi ve skupině C by nechala rozhodnout o jejím osudu v kvalifikaci příští rok v březnu.

To byl scénář, kterému se zoufale chtěli vyhnout po šoku z toho, že se nedokázali kvalifikovat na mistrovství světa 2018 a 2022 po prohře v kvalifikaci, přestože vyhráli poslední mistrovství Evropy v roce 2021.

Vysoké sázky hru napínaly a italský brankář Gianluigi Donnarumma byl nucen poskytnout silnou low hand, aby zabránil rané střele Georgiho Sudakova.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *