Hayden Baden stíhá historii mistrovství Evropy v rally v Česku

Hayden Baden stíhá historii mistrovství Evropy v rally v Česku

Hayden Baden z Nového Zélandu. Fotografie / Photosport

Novozélandská rallyová dvojice Hayden Baden a spolujezdec John Kennard by tento víkend mohli v Česku vytvořit nové rekordy.

Duo vede průběžné pořadí mistrovství Evropy v rally se 163 body, zdravý náskok 55 bodů. Pokud Baden a Kennard dokážou zajistit titul, stanou se prvními neevropany, kteří na této akci vyhrají mistrovství jezdců a spolujezdců. 70 let historie.

„Velmi důležité [goal] Tento víkend musíme vyhrát šampionát,“ řekl Čech Baden.

„Letošní úroveň soutěže je obrovská a hloubka talentu je úžasná a pravděpodobně nejsilnější šampionát, na kterém jsem závodil.

„Prvních 20 až 30 vozů je velmi rychlých, nikdy jsem v ničem takovém nebyl, musíte dál bojovat a soutěžit. Pokud to zvládneme, bude to něco speciálního.

Z důvodu omezení rozpočtu se Baden nezúčastní závěrečného kola v Maďarsku v říjnu. Kromě lotyšského druhého Martinse Ceskese na víkendové rallye se ale o své konečné umístění nebojí.

Česká rally je závěrečným evropským podnikem. Pokud Cesc nezíská dostatek bodů v České republice nebo ve finálovém kole v Maďarsku, titul patří Badenu.

„Tento víkend budeme určitě konzervativní, protože nemáme rozpočet na závěrečné kolo.

„Chceme to zkusit a udělat to.“ [championship] Tento víkend pojedeme spíše vyhrát šampionát než rally.

„Výsledek rally z tohoto víkendu je téměř irelevantní. Je to všechno o tom, abychom získali body, které potřebujeme k vítězství v šampionátu.“

„Mohli bychom na něj ztratit 15 bodů [Sesks] A šampionát je stále náš. Pokud vyhraje, měli bychom skončit čtvrtí, ale pokud skončí v první pětce, měli bychom skončit pouze v top 10.

„Existují některé proměnné, které je třeba vzít v úvahu, a my musíme vyrazit dobrým, bezpečným tempem a odtud vyhodnotit.“

READ  Prezident Pavel vyzývá k silné, soběstačné České republice v projevu 100 dní - Brněnský deník

I když Baden a Kennard nepojedou rychlostní zkoušky této dvoudenní rally ve Slynnu a jeho okolí, nic to neubere na jejich zaměření na získání dostatečně dobrého výsledku, aby zakončili šampionát. Tito dva Kiwiové mají zkušenosti se spoluprací, psaním nových poznámek o rychlosti a prezentací na pódiu.

„Nikdy jsem v té zemi nebyl [Czechia] Předtím to bylo velmi zajímavé. Měli jsme nějaké konzistentní výsledky a možná jsme si v některých rally vedli o něco lépe, než jsme čekali.

„Šampionáty jsou především o konzistenci a rychlosti a letos jsme měli dobrou kombinaci obojího.

„Jednou z dobrých věcí na tom, být trochu starší a moudřejší, je to, že můžete lépe posoudit, co musíte udělat, abyste vyhráli šampionát.

„John stále odvádí fantastickou práci a je dobře, že ho máme, letos jsme do kampaně vložili hodně. Je dobré mít také známé množství. Víme, co musíme udělat, a nedělá to smysl měnit cokoli, co není rozbité.

Přestože rally byla celoasfaltová záležitost, podmínky na některých úsecích silnic zůstaly hodně nesplnitelné. Místy to připomíná spíše kozí dráhu než hladký povrch silnic na všech ostatních asfaltových rally.

„Silnice jsou tady úplně jiné. Udělali jsme malé testy na některých silnicích, kde se rallye pojede.

„Podle toho, co jsme již viděli, jsou silnice užší než na některých jiných asfaltových rally a silnice jsou velmi hrbolaté a skákající. Musíte zvednout výšku auta, abyste vyrovnali nerovnosti. Myslím, že to bude nejnáročnější rally v kalendáři,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *