Hanas poslal český národ do nejvyšší příčky brilantním hattrickem: Evropskou hokejovou federaci

Boys EuroHockey U18 Championship II-B (Swansea, Wales)

Česká republika se v první řadě Eurohokejového šampionátu utká podruhé poté, co ve Swansea zvítězila ve finále II-B nejlepších chlapců 4:3 nad Itálií.

Matyáš Hanaš ve finále nastřílel hattrick mimo regulérní rohy, z nichž dva si v posledních osmi minutách připsal slavnou výhru, která je vrátila do divize A v roce 2025, předtím jen v roce 2016.

První výhru získal v páté minutě švihem. Stefan Schmidt zařídil další mohutným plácnutím do kruhu, který dopadl na Jonase Lubbocka, který se odlepil a pak se stočil do horního rohu.

Odpověď byla okamžitá, Gabriel Boca zastrčil zpátečku do horního rohu a snížil rozdíl na 2-1. Valerio Iossa vyrovnal ve 41. minutě rohem na 2:2 a připravil tak napínavou závěrečnou čtvrtinu.

Tak to zůstalo v posledních devíti minutách, kde Schmidt vybojoval roh a když nebyla sestava čistá, fungovala pro Hanase, který to zaklepal. Další dostal z jiného rohu, ve kterém se musel dostat z problémů. Pak najděte jiný lepší výsledek.

Leonardo Arsenton jeden stáhl na 75 sekund, ale na poslední šanci už nebyl čas a Češi mohli bouřlivě slavit.

Předtím Švýcarsko vyrovnalo svůj nejlepší výkon, když porazilo Wales 2:1 a skončilo třetí.

Alex Starling dostal hosty do vedení ve druhé čtvrtině, ale Steven Mewsen během dvou minut vyrovnal a o konečném vítězi přišel ve 36. minutě nejlepší střelec turnaje Mattia Ribado.

Švýcaři přežili tři žluté karty ve druhém poločase a ukončili zápas s devíti muži, ale udrželi si cenné vedení a bronzovou medaili.

V poolu C si Litva zajistila páté místo výhrou 6:2 nad Slovenskem, přičemž Slováci si vzali jistou útěchu ze svých prvních gólů v zápase.

Ve skutečnosti dvojník Petera Privercice zrušil rovnítko od Povilase Cinqueviciuse a po 20 minutách zvýšil na 2:2. Litva však vrátila úder, když Cinkevicius dokončil svůj hattrick v jejich pozdní rally.

READ  Česká republika versus Anglie do 21 let: Vyhrajte rodinnou vstupenku na Turf Moore International