Gauffová, 19, získala ženský titul v Cincinnati tím, že porazila Machuvu ve dvou setech | Novinky z tenisu

Gauffová, 19, získala ženský titul v Cincinnati tím, že porazila Machuvu ve dvou setech |  Novinky z tenisu

Sedmá nasazená Coco Gauffová se stala první teenagerkou po více než 50 letech, která vyhrála Western & Southern Open vítězstvím 6-3, 6-4 nad Karolinou Mošovou.

Coco Gauff z USA zvedá Rookwood Trophy poté, co porazila Českou republiku Karolinu Mošovou (USA TODAY Sports přes Reuters Con)

Gauffová, vicemistryně French Open z roku 2022, si zajistila svůj první titul na Masters 1000, když Macová plachtila forhendem na Gauffův čtvrtý mečbol. Devatenáctiletá Američanka vyhodila raketu do vzduchu a skákala radostí nahoru a dolů poté, co přežila hodinu a 56 minut zápas hraný při teplotách blízkých 90 stupňům.

„Je to neuvěřitelné,“ řekl Gough při pozápasovém předávání trofeje. „Jsem rád, že jsem tady v tuto chvíli.

„Chci pogratulovat Carolině k úžasnému výkonu na tomto turnaji,“ dodala. „Doufám, že budeme moci hrát vícekrát na větším pódiu, než je toto.“

Gauffová byla čtvrtou dorosteneckou finalistkou turnaje a první od Very Zvonarevové v roce 2004. Je první teenage šampionkou od 17leté Lindy Toyro v roce 1968.

Nejlepší nasazený Carlos Alcaraz a druhý nasazený Novak Djokovič hráli o mužský titul v odvetném zápase s Alcarazem, který vyhrál finále Wimbledonu.

Po trhaném prvním setu, který obsahoval pět kombinovaných brejků, včetně dvojchyby Gauffové na jeden mečbol, dokázala Gauffová ovládnout svou českou soupeřku brejkem v osmé hře.

Ve čtvrté hře druhé sady si zajistila dva brejkboly a kontrolu převzala brejkem v další hře, kdy Macová poslala bekhend mimo. Když vyhrála další hru, Gauffová chytila ​​přestávku s vítězkou mimo síť, která ji nechala s levou dlaní na raketě a dívala se na oblohu, jako by se vděčně modlila.

V osmé hře jí chyběly tři mečboly, než ji uzavřela.

„Když jsem se dnes ráno probudila, první, co jsem řekla, bylo ‚au‘,“ řekla šestadvacetiletá Macová. „Věděl jsem, že to bude těžká práce vyhrát, zvláště proti někomu, jako je Coco.“

READ  Co jsme se (zatím) naučili na World Baseball Classic

Vicemistryně French Open oslaví narozeniny v pondělí posunem na 10. místo žebříčku WTA.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *