Full House doufá ve Wimbledon, protože výluka připravuje cestu pro návrat fanoušků

Poté, co vláda v pondělí vypracovala plán uvolnění omezení koronavirů, lze v létě hrát v Anglii sportovní sporty.

Čtvrtý a poslední krok plánu obnovy si klade za cíl zrušit všechna omezení sportovních a zábavních akcí nejdříve od 21. června, a to „s využitím vylepšených metodik testování a dalších opatření“, která budou pilotně vyzkoušena na zkušebních akcích začínajících v dubnu.

Semifinále a finále Euro 2020 se mají konat ve Wembley 6., 7. a 11. července, zatímco Wimbledon začíná 28. června. Poslední anglický zápas skupiny je proti České republice 22. června, také ve Wembley, kde se také může hrát proti Full House.

Wembley bude hostit semifinále a finále Euro 2020 (Bradley Collier / Pensylvánie).

Ve třetím kroku plánu obnovy budou moci sportoviště opět omezeně přivítat diváky, a to nejpozději do 17. května.

V tomto okamžiku budou mít velká venkovní sezení „speciální úspory“, které umožní až 10 000 lidí. U menších venkovních prostor nebo u osob bez sezení je maximální počet osob 4 000 osob nebo 50 procent kapacity, podle toho, co je menší. U interiérů by limit činil 1 000 lidí nebo 50 procent kapacity, podle toho, která hodnota je nižší.

To znamená, že zbytek základní části Premier League – s výjimkou zkušebních akcí – se bude hrát za zavřenými dveřmi, stejně jako ve všech zápasech Premier League s výjimkou závěrečného kola 23. května.

Fotbalový svaz ve svém krátkém prohlášení uvedl: „FA je nesmírně potěšena, že umožňuje fanouškům brzy se vrátit.

„Hra bez nich prostě není stejná a těšíme se, až se vrátíme plné stadiony, jakmile budou bezpečné a možné.“

READ  Walter Presents: "Actor" přichází na C4 Streaming v červenci

Evropská fotbalová asociace naznačila naději, že součástí pilotního programu bude finále Carabao Cup 25. dubna a závěrečné kolo zápasů základní části 8. a 9. května, a doufala, že „co nejvíce fanoušků“ mít možnost se sekce zúčastnit. Finále play-off na konci května.

„Vzhledem k tomu, že náš přístup byl v průběhu pandemie, chce UEFA znovu vidět příznivce na našich stadionech, jakmile to bude bezpečné, a za tímto účelem budeme i nadále spolupracovat s kluby, DCMS, SGSA a místními úřady,“ řekl liga.

„Po úspěchu pilotního programu fanoušků na podzim Premier League a členské kluby prokázaly, že je možné bezpečně doručit testovací akce fanouškům za použití příslušných postupů.“

Zprávy uvítaly i další sporty, kriketová rada Anglie a Walesu prohlásila: „Jsme také velmi potěšeni, že se diváci od poloviny května vracejí na stadiony.

„Naše stěžejní weby pevně věří, že mají technologii a znalosti, aby přivedly zpět davy velkokapacitních zařízení, a těšíme se na úzké partnerství s vládou při hledání způsobů, jak toho lze bezpečně a kontrolovaně dosáhnout v této sezóně.“

„Budeme spolupracovat s DCMS na protokolech Covid pro komunitní hru, včetně formátu ragby, který bude povolen výměnou za hraní. Těšíme se také na spolupráci s vládou a dalšími sporty pro bezpečný návrat fanoušků na stadiony , “řekl Rugby Football Association.

Ragbyová fotbalová liga také uvítala vývoj, zatímco John Dutton. Generální ředitel Světového poháru v ragbyové lize 2021, který se bude konat v Anglii v říjnu a listopadu, uvedl: „Plán pro návrat diváků na sportovní stadiony nás velmi povzbuzuje.

Obrázek souboru Rugby League World Cup
Později v tomto roce se v Anglii uskuteční mistrovství světa v ragby (Lynne Cameron / PA)

READ  Jezte lidi, zachraňte Ukrajinu: MasterChef vyhrál kuchaře pro uprchlíky na charitu

„Zůstali jsme pozitivní a optimističtí, že se fanoušci budou moci turnaje zúčastnit.“

Anglický golfový tým však uvedl: „England Golf byl velmi zklamaný, že vědecké důkazy předložené vládě podrobně popisující, jak cvičit sport bezpečným způsobem od Covida, nevedly k návratu ke hře před 29. březnem.“

Mezi každým krokem bude minimálně pět týdnů a každý projde čtyřmi testy, které jsou splněny. Tyto testy se týkají úspěchu vakcíny, účinnosti vakcíny, nových variant a míry infekce.

Ve druhé části prvního kroku – ne dříve než 29. března – se mohly vrátit organizované venkovní sporty pro děti i dospělé a znovu se mohla otevřít venkovní sportovní zařízení, jako jsou tenisové a basketbalové kurty.

Ve druhém kroku, který bude nejdříve od 12. dubna, bude možné využití vnitřních rekreačních zařízení, jako jsou tělocvičny pro jednotlivce nebo domácí skupiny.

Všechny děti budou moci ve druhém kroku navštěvovat jakékoli vnitřní aktivity pro děti, včetně sportu, bez ohledu na okolnosti.

Kromě částečného opětovného otevření sportovišť ve třetím kroku bude možné uspořádat halové sporty pro dospělé.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *