Francouzští poslanci schválili kontroverzní imigrační reformy

Francouzští poslanci schválili kontroverzní imigrační reformy

Komentář k fotce,

Vůdkyně krajní pravice Marine Le Penová uvedla, že reforma představuje „ideologické vítězství“ její strany

Francouzský parlament schválil zákon zpřísňující francouzskou imigrační politiku.

Pozměněný návrh zákona podpořila jak centristická strana Ennahda v čele s prezidentem Emmanuelem Macronem, tak krajně pravicová strana Národní shromáždění v čele s Marine Le Penovou.

Hlasování rozdělilo Macronovu stranu a ministr zdravotnictví Aurelien Rousseau na protest odstoupil.

Lídři třetiny francouzských regionů uvedli, že nebudou dodržovat některá zákonná opatření.

Parlament minulý týden odmítl předchozí návrh, když proti němu hlasovala strana Národní shromáždění i levice. Vláda v reakci na to přepracovala návrh zákona a zpřísnila některá jeho ustanovení.

Nová legislativa ztěžuje přistěhovalcům přivést své rodinné příslušníky do Francie a oddaluje jejich přístup k sociálním dávkám.

Rovněž je zakázáno držet nezletilé v detenčních střediscích.

Kontroverzní ustanovení při určování nároku na dávky rozlišuje mezi občany a přistěhovalci, dokonce i těmi, kteří v zemi žijí legálně.

Přísnější verze se zalíbila pravicovým stranám, které ji v pondělí podpořily.

Le Penová pozměněný návrh zákona uvítala a označila jej za „ideologické vítězství“ krajní pravice.

„Toto je náš návrh zákona,“ řekl Eric Ciotti, vůdce pravicové Republikánské strany. Popsal ji jako „rozhodnou a statečnou“.

Levičáci ale tvrdí, že Macron pracuje na posílení krajní pravice. Šéf Socialistické strany Olivier Faure řekl: „Historie si bude pamatovat ty, kteří zradili své přesvědčení.“

Třicet dva ze 101 francouzských departementů, včetně Paříže, uvedlo, že odmítnou zavést ustanovení zákona o dávkách pro osoby bez státní příslušnosti.

Francouzské hlasování přišlo několik hodin předtím, než Evropská unie souhlasila s reformou azylového systému v 27 členských státech Unie.

Nová dohoda, kterou schválily vlády Evropské unie a poslanci Evropského parlamentu, zahrnuje zřízení pohraničních záchytných středisek a umožnění rychlé deportace odmítnutých žadatelů o azyl.

Nový systém, který předsedkyně parlamentu Roberta Mizzola vyzdvihla jako historickou dohodu, umožňuje žadatelům o azyl z jižních členských států, které mají největší počet příchozích, být přemístěny do jiných zemí.

Formální souhlas ještě musí získat parlament a členské státy.

Nová francouzská legislativa odhalila rozdělení uvnitř vládnoucí koalice. Proti rozhodnutí hlasovalo 27 poslanců, 32 se zdrželo hlasování, tedy téměř čtvrtina poslanců, kteří Macrona podpořili.

Ministr zdravotnictví Aurelien Rousseau, který byl v mládí členem komunistické strany, rezignoval na protest proti imigračnímu zákonu.

„Některá opatření v návrhu zákona se cítím velmi nepříjemně,“ řekla Yael Braun-Bivett, předsedkyně dolní komory parlamentu a členka Macronovy strany.

Návrh zákona mohl být schválen, pokud by se Le Penova strana zdržela hlasování, ale ne, pokud by hlasovala proti. Vláda naznačila velikost své většiny, aby potvrdila, že nezávisí na hlasech Národního shromáždění.

Předseda vlády po hlasování souhlasil s tím, že některá opatření v zákoně nemusí být ústavní.

„Požádáme Ústavní radu,“ řekla francouzskému rozhlasu s odkazem na Nejvyšší soud, který respektuje principy ústavy.

Skupiny pro lidská práva odsoudily novou reformu jako nejregresivnější imigrační zákon za poslední desetiletí.

Macronova strana ztratila většinu v parlamentu ve volbách v červnu 2022. Od té doby se vláda často ocitla neschopná získat hlasy v parlamentu.++

READ  Obavy z rozšíření viru Covid v Severní Koreji poté, co Kim Čong-un varuje před „obrovskou krizí“ „antiviru“ | Severní Korea

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *