REACT-EU po kritice financuje české zdravotnictví namísto šaten – EURACTIV.com

REACT-EU po kritice financuje české zdravotnictví namísto šaten – EURACTIV.com

Po kritice regionálních vůdců česká vláda změnila své rozhodnutí podporovat místní sportovní kluby z prostředků nouzového nástroje REACT-EU. Převážná většina peněz místo toho půjde do systému zdravotní péče. Zprávy EURACTIV České republiky.

REACT-EU financuje české sportovní šatny

Česká vláda souhlasila s rozdělením prostředků v rámci nouzového nástroje REACT-EU. Zatímco polovina vyčleněných peněz by měla podporovat regionální systémy zdravotní péče, 15% půjde do místních sportovních klubů, zejména do tělocvičen. Krajské úřady

Robustní fond REACT-EU ve výši 47,5 miliard EUR byl vytvořen jako součást balíčku obnovy ve výši 750 miliard EUR a je navržen tak, aby fungoval jako most mezi nevyčerpanými kohezními fondy, které byly v loňském roce přiděleny reakci na koronaviry, a dlouhodobými cíli. Z regionální politiky bloku.

V dokumentu schváleném v říjnu 2020 vláda plánovala vyčlenit 15% obálky, přibližně 165 milionů eur, na novou českou sportovní infrastrukturu, zejména šatny. Rozhodnutí však vyvolalo kritiku českých regionálních úřadů, jak již dříve informovala EURACTIV.cz.

Nedávno aktualizovaná verze vládních plánů, kterou vidělo EURACTIV.cz, ukazuje, že obavy regionálních vůdců byly vyřešeny. Více než 70% výhod nyní půjde do systému zdravotní péče, který se vzpamatovává z pandemie COVID-19.

Česká republika má v současné době nejvyšší hlášenou míru úmrtnosti v Evropské unii s 2606,97 oběťmi na milion obyvatel k 12. dubnu. ke mě Ourworldindata.org.

Alokace českého financování do REACT-EU ve výši přibližně 1 miliardy eur podpoří tři konkrétní oblasti – zdravotnictví, integrovaný záchranný systém a sociální infrastrukturu včetně domovů důchodců. Segregace sportovní infrastruktury byla odstraněna, což je krok, který české krajské úřady uvítaly.

Poslanec Evropského parlamentu Stanislav Polschak (EPP), který je také prezidentem Asociace místních správ, rovněž naznačil, že tento sport nesouvisí s cíli obnovy epidemie REACT-EU.

READ  EU hodnotí dobu trvání třetí vakcíny proti COVID-19 - EURACTIV.com

Vláda podle něj mohla chtít „„ použít evropské peníze na financování své volební kampaně “. České parlamentní volby jsou naplánovány na říjen 2021.

Federace regionů České republiky uvítala odstranění sportovní infrastruktury. Sdružení pro EURACTIV.cz uvedlo, že kybernetická bezpečnost je pro regionální vůdce jedinou prioritou, což se ve finální verzi distribuce fondů REACT-EU neprojevilo.

Původní plány českého kabinetu týkající se fondů odrážejí dodatečnou flexibilitu poskytovanou národním vládám při přidělování prostředků ve srovnání s obvyklými pravidly soudržnosti.

[Edited by Vlagyiszlav Makszimov/Zoran Radosavljevic]

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *