Filipíny slíbily na mistrovství světa proti Novému Zélandu „rozbíjející párty“.

Filipíny slíbily na mistrovství světa proti Novému Zélandu „rozbíjející párty“.
<فئة ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/philippines-women/" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: الفلبين ؛ sec: content-canvas ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Filipíny </a> Trenér Alen Stajic doufá, že tým šokuje spoluhostitele <a class ="وصلة " href ="https://sports.yahoo.com/soccer/teams/new-zealand-women/" البيانات i13n ="sec: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link" بيانات- ylk ="slk: نيوزيلندا ؛ ثانية: محتوى قماش ؛ subec: anchor_text ؛ elm: Context_link ؛ ITC: 0"> Nový Zéland </a> V úterý ve Wellingtonu (Sanka Vedanagama)“ src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/Jmk8EvjlvKAmRp5a_gYDuQ–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbmRlcjt3PTk2MDtoPTY/6cfmedia.com/com/https://afcmedia.com/com- f7f8ae0c186211c69aaf4bf7c7″ data-src=“https://s.yimg.com/ny/api/res/1.2/Jmk8EvjlvKAmRp5a_gYDuQ–/YXBwaWQ9aGlnaGxhbfs/zpTTYP/commediaOMD-en afp.com/bc2613f7f8ae0c186211c69aaf4bf7c7″/></div>
</div>
</div>
<div class=
Trenér Filipín Allen Stajic doufá, že v úterý ve Wellingtonu šokuje národní tým Nového Zélandu (Sanka Vedanagama)

Chtějí „zkazit párty“, když se v úterý ujmou hostitelského Nového Zélandu, varoval trenér Alen Stajic Filipínky, které se poprvé představí na finále mistrovství světa žen.

Nový Zéland dosáhl historického maxima poté, co v úvodním zápase turnaje porazil Norsko 1:0 a ukončil sérii 15 zápasů bez vítězství ve finále mistrovství světa žen od roku 1991.

Filipíny ve svých prvních zápasech na Novém Zélandu a v Austrálii prohrály se Švýcarskem 2:0, ale nebylo to snadné.

Ve Wellingtonu se očekávají davy více než 30 000 lidí, většina hostitelů jásá, ale Australan Stajic v pondělí řekl: „Musíte to všechno držet zpátky a přijmout to.

„Je to skvělá příležitost, takže hrát před tak velkým publikem a televizním publikem je opravdu výjimečný okamžik.

„Musíte tam jít a vydat ze sebe to nejlepší, aby stimul byl takový, jaký je pro Nový Zéland, je pro náš tým.“

Od Stajicova jmenování trenérem v roce 2021 poskočily Filipíny z 68. místa v žebříčku FIFA na své dosud nejlepší 46. místo.

Jejich vzestup začal loňským Asijským pohárem žen, kdy se dostaly do semifinále, prohrály s Jižní Koreou, ale zajistily si historické místo na mistrovství světa.

Nový Zéland loni v září v přátelském utkání porazil Filipíny 2:1, ale Stajic řekl, že těsná porážka pomohla jeho týmu zlepšit se.

„Myslím, že zápas byl pro mě skutečným zlomem, abych věděl, že se můžeme zvednout na tuto úroveň,“ řekl.

„Chceme zrušit večírek. Ve skutečnosti to není jejich párty – je to také naše.“

„Fotbal ve všech našich zemích není číslo jedna – na Filipínách, Novém Zélandu nebo v Austrálii – takže musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom podpořili ženský fotbal.“

Přestože většina na stadionu bude v úterý za Football Ferns, filipínský tým může ve Wellingtonu očekávat velkou podporu. Nový Zéland má velkou filipínskou komunitu.

„Je to druh podpory, kterou potřebujeme, abychom pokračovali celých 90 minut,“ řekla útočnice Katerina Guillou.

Pokud Nový Zéland vyhraje, může se dostat do posledních 16 před koncem zápasu, v závislosti na dalším skóre ve skupině.

Jejich česká trenérka Jitka Klimková řekla: „Musím říct, že tento tým nikdy nebyl soustředěnější. Jsme zpátky na zemi a připraveni znovu bojovat.“

Záložník Malia Steinmetz řekl, že rozdílem může být výhoda země.

„Toto je Nový Zéland. Toto je naše země, takže budeme bojovat bez ohledu na to, kdo je tým,“ řekla.

ryj/pst

READ  Světová baseballová softbalová federace

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *