Energetická krize v Pákistánu: Trhy a restaurace se zavírají brzy, protože ekonomika zůstává křehká ve slepé uličce pro záchranu MMF


Islámábád / Nové Dillí
CNN

Pákistán Ekonomické potíže nevykazují žádné známky zmírnění v roce 2023.

Jihoasijská země v úterý oznámila nový plán na úsporu energie, protože její křehká ekonomika se nadále potýká s mnoha problémy. Vláda nařídila uzavření všech trhů do 20:30 a restaurací do 22:00, podle A.J. tweet svou vládnoucí stranou. Publikace dodala, že tato opatření pomohou zemi ušetřit 62 miliard pákistánských rupií (274 milionů dolarů).

Premiér Shahbaz Sharif také nařídil všem federálním ministerstvům snížit spotřebu energie o 30 %. Země je uprostřed vážné energetické krize a je silně závisí na dovážené palivo.

Oznámení přichází v době, kdy se pákistánské devizové rezervy zmenšily na znepokojivě nízkou úroveň. V prosinci činily celkové likvidní devizové rezervy Pákistánu 11,7 miliardy dolarů, což je polovina částky, kterou držel na začátku loňského roku, Podle centrální banky.

Hospodářství země trpí také kvůli neshodám s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) ohledně procesu přezkumu, který zpozdil vydání záchranné tranše ve výši 1,1 miliardy dolarů.

„Přežít bez MMF není řešením vzhledem k rozsahu potřeb externího financování,“ napsali v nedávné zprávě analytici z Arif Habib, výzkumné firmy se sídlem v Karáčí.

Pákistán také loni vyzkoušel několik opatření na úsporu energie, včetně jejího snížení pracovní týden.

READ  Více než 1,5 milionu lidí přešlo z Ukrajiny do sousedních zemí

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.