Čínský dovoz ruského uhlí v červenci dosáhl 5letého maxima, když se Západ vyhnul Moskvě

Čínský dovoz ruského uhlí v červenci dosáhl 5letého maxima, když se Západ vyhnul Moskvě

Čínský dovoz uhlí z Ruska vyskočil v červenci předchozího roku o 14 % na nejméně pětiletá maxima, protože Čína nakupovala zlevněné uhlí, zatímco západní země nakupovaly Opuštěné ruské zásilky kvůli invazi na Ukrajinu.

Údaje z Generální správy cel v sobotu ukázaly, že Čína minulý měsíc přivezla z Ruska 7,42 milionu metrických tun uhlí. To bylo nejvyšší měsíční číslo od začátku podobných statistik v roce 2017, což je nárůst z 6,12 milionu metrických tun v červnu a 6,49 milionu metrických tun v červenci 2021.

Západní země se vyhýbaly dodávkám z Ruska před tím, než 11. srpna vstoupil v platnost zákaz Evropské unie na ruské uhlí, jehož cílem bylo snížit energetické příjmy Kremlu během únorové invaze.

Zákaz přinutil Rusko zaměřit se na kupce, jako je Čína a Indie, a prodávat je s výraznou slevou.

Ruské energetické uhlí s výhřevností 5 500 kilokalorií (kcal) se koncem července obchodovalo za přibližně 150 USD za tunu na základě nákladů a dopravy, zatímco uhlí stejné kvality v australském přístavu Newcastle bylo oceněno na více než 210 USD za metrický. tun na základě FOB (FOB).

Někteří čínští obchodníci očekávají, že do Číny poteče více ruského uhlí ve čtvrtém čtvrtletí, kdy si energetické společnosti v severní Číně vytvoří zásoby na zimní topnou sezónu.

Červencové zásilky indonéského uhlí, což je většinou levný, nekvalitní pyrokos s výhřevností nižší než 3800 kcal, dosáhly 11,7 milionu tun. To bylo o 22 % více než v červnu, ale o 40 % méně než v předchozím roce. Čína v posledních měsících snížila svůj celkový dovoz uhlí kvůli rostoucí domácí produkci.

Elektrárny v jižní Číně v srpnu zvýšily nabídky na indonéské uhlí, protože je levnější než domácí uhlí, zatímco poptávku po výrobě elektřiny z uhlí posílila rekordní vlna veder.

READ  Hamás tvrdí, že zemřeli dva izraelští rukojmí, zatímco izraelská armáda video popisuje jako „psychologické mučení“ rodin vězňů.

Indonéské tepelné uhlí minulý týden změnilo majitele s výhřevností 3 800 kalorií za přibližně 78 USD za tunu na základě FOB, což by bylo stále méně než přibližně 690 jüanů (asi 100 USD) za domácí uhlí, když vezmeme v úvahu náklady na dopravu.

Čínské celní údaje neukázaly v červenci žádné dodávky uhlí z Austrálie.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *