Ukrajina vyhostila velvyslance v Německu, Indii, České republice, Norsku a Maďarsku

Ukrajina v sobotu v rámci diplomatických otřesů propustila pět velvyslanců.

Ukrajinští velvyslanci v Německu, Indii, České republice, Norsku a Maďarsku byli inaugurováni, uvádí web prezidenta Ukrajiny. Rozkaz neobsahoval žádné vysvětlení tohoto kroku.

Bezprostředně nebylo jasné, zda diplomatům nabídnou nové pozice, ale německému vysílání Informovalo o tom Deutsche Welle Andriy Melnyk, který pracuje v Německu přes 7 let, bude přeložen na jinou pozici v Kyjevě,

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval své diplomaty, aby načerpali mezinárodní podporu a vojenskou pomoc Ukrajině.

Vztahy Kyjeva s Německem, které se do značné míry spoléhá na ruskou ropu a zemní plyn jako palivo pro největší evropskou ekonomiku, jsou obzvláště citlivé.

Mělník (46) získal uznání za své agresivní úsilí o posílení německé podpory pro válku – kdysi obvinil německého kancléře Olafa Scholze, že se chová jako „provinilá játra“.

Diplomat Andriy Melnyk, který více než 7 let působil v Německu, bude převeden na jinou pozici v Kyjevě.
Foto: Sean Gallup/Getty Images

Kontroverzní komentáře z minulého týdne od otevřeného vyslance jmenovaného Zelenského předchůdcem o Stepanu Banderovi, ukrajinském nacionalistickém vůdci, který během druhé světové války kolaboroval s nacistickým Německem, ho však negativně staví do centra pozornosti.

se sloupkovými dráty

READ  Jaroslav Maiko: Když jsou na obzoru komunální volby, je nepochopitelné, že se romská strana Luma spojí s českými pseudopatrioty

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.