Důvěra českých podnikatelů a spotřebitelský sentiment v dubnu vzrostly

Důvěra českých podnikatelů a spotřebitelský sentiment v dubnu vzrostly

Obrázek s laskavým svolením Shutterstock.com

Podle pondělní zprávy Českého statistického úřadu (ČSÚ) vzrostl index podnikatelské důvěry v ČR v dubnu na 98 z 95,2 v předchozím měsíci.

Byla to nejvyšší hodnota od července 2022. Nálada se zlepšila ve všech sledovaných sektorech, konkrétně v průmyslu (100,0 vs. 95,4 v březnu), stavebnictví (101,4 vs. 100,2), obchodu (100,2 vs. 99,6) a službách (95,3 vs. 93,8 ).

Index spotřebitelské důvěry v České republice mezitím podle pražské agentury v dubnu vzrostl na 92,9, což je nejsilnější hodnota od října 2021, z 87,1 v předchozím měsíci.

Spotřebitelé se méně obávali zhoršení celkové ekonomické situace a svou současnou finanční situaci hodnotili o něco lépe než v předchozích 12 měsících.

Navíc se snížil počet rodin, které očekávají, že se jejich finanční podmínky v příštích dvanácti měsících zhorší. Rodiny také zjistily, že nyní je méně příznivá doba pro velké nákupy.

Podpora obchodního časopisu Budapešť

Produkovat žurnalistiku hodnou toho jména je drahý byznys. Již 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete důvěřovat, které jsou věcné, přesné a prezentované beze strachu a přízně.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil nadále dosahovat lepších výsledků, aniž by to ohrozilo jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit jejich nejdůležitější zúčastněné strany, čtenáře.

Stejnou možnost bychom rádi nabídli i našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Stiskněte tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, kolik a jak často nám budete zasílat své příspěvky.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *