Připravte se na turistickou sezónu cestovní kanceláře, protože miliony lidí plánují odejít do zahraničí

Někteří z nich očekávají začátek turistické sezóny, protože zájem o trávení letních prázdnin v zahraničí se ve srovnání s loňským rokem ztrojnásobil.

Podle agentur si lidé zvykli na aktivitu koronového viru a více než kdy dříve se přizpůsobili cestování za neobvyklých okolností způsobených infekcí.

Vládní pas Je pravděpodobné, že se stane charakteristickým znakem cestování v roce 2021, což naznačuje, zda byl držitel očkován nebo testován negativně, a zajišťuje, aby na jeho dovolené platilo co nejméně omezení.

Turisté zatím projevili větší zájem o destinace EU, jako je Řecko Chorvatsko, Bulharsko nebo Španělsko. „Prodali jsme tomuto letu tisíce letních zájezdů.“ Třicet procent zákazníků jde do Řecka. Všimli jsme si také, že Češi se chtějí více zapojit, a proto si vybírají nejkvalitnější hotely s nejlepšími službami blízko moře, “uvedla Andrea Chesnakova, mluvčí cestovní společnosti Invia.com.

Turisté očekávají přísná zdravotní opatření ve všech fázích svých cest a často si to vyžadují sami. „Můžeme určitě počítat s dezinfekcí areálu. Kromě toho dojde k restrukturalizaci systému all inclusive a k opětovnému zaškolení servisního personálu,“ uvedl John Pestock, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Sezóna cestovního ruchu vyvine závěsy v budoucím průběhu infekce a očkování koronovým virem. Pas vlády, který vyvíjí Evropská unie, usnadní a zaručí bezpečnější cestu.

Turistům by mělo být umožněno navštívit restaurace, divadla a dokonce i hromadné akce. EU jedná o dokončení tohoto dokumentu s vnějším světem, zejména s USA, Británií, Norskem a dalšími zeměmi. Před dovolenou musí být schváleny členskými státy a Evropským parlamentem.

Pas Govt Passport Scheme již zavedlo Dánsko. Dokument je součástí tzv. Digitální identity, která je připojena k průkazu totožnosti.

EStonia plánuje poslat QR kód, který bude sloužit jako vyhledávaný pas pro mobilní telefony občanů do konce měsíce. Izrael naproti tomu poskytuje tištěnou i digitální formu dokumentu.

READ  Světy v biatlonu ČR | Národní sport

Navzdory zjevným výhodám jasné nabídky pasů není koncept bezchybný. Například izraelští obyvatelé si stěžují na byrokracii, když dostávají pasy, a také se snaží generovat data na telefonech.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *