Down získal svůj první celoirský juniorský titul těsným vítězstvím nad Limerickem

Down získal svůj první celoirský juniorský titul těsným vítězstvím nad Limerickem

Finále TG4 All-Irland Junior Football Championship: Prohra 1-7 Limerick 0-8

Gól náhradníka Urly Sowell ve 43. minutě byl rozhodující v Croke Parku, když si Down zajistil svůj druhý titul TG4 All-Ireland Junior Championship na úkor Limericku.

Předchozí vítězové soutěže v roce 2000, ulsterská strana, dosáhla automatického návratu do střední divize poté, co utrpěla sestup na konci roku 2022. Natasha Ferris sestavil působivý výsledek 0-5, aby doplnil Swaleův klinický závěr, zatímco Caouim McGrath zaznamenal čtyři bodové kopy za jejich soupeři, Limerick selhal v jejich snaze o třetí juniorský titul.

Poté, co Ferris prolomil patovou situaci rutinou ve třetí minutě, Limerick otevřel svůj účet skvělým sólovým bodem ze hry McGrathem. Do základní sestavy nastoupil po působivém výkonu z lavičky při jejich semifinálové výhře proti Fermanaghovi, po kterém McGrath trefil double free a poskytl Limericku brzký dvoubodový náskok.

Přečtěte si více: Lam Dierge překonal Portlinone v ohnivém střetu Antrim SFC, když St Brigid’s pečetila postup do čtvrtfinále

Ferris však zahájil tuto soutěž se čtyřbodovým náskokem před Claire Fidelmou Marinanovou v závodě o cenu ZuCar Golden Boot a přispěl rychlou střelbou 0:2 k tomu, aby se ženy z Morne vrátily na vyrovnané podmínky.

Zatímco specialista na sestavu McGrath byl po ruce, aby obnovil výhodu pro Limerick, Down získal kontrolu s postupnými body od útočníků Amy O’Higgins a Ferrise. To poskytlo šampionům Ulsteru o přestávce tenký polštář 0-5 až 0-4, ale byli zdecimováni bodem Deborah Murphy v rovince po restartu.

Týmová kolegyně Karen O’Learyová se o pár okamžiků později také rozdělila, aby Limericku vrátila do povýšení, ale O’Higginsová opět obnovila par se svou sekundou dne na 38 minutách.

READ  Jerry Procházka Časová osa | UFC 295: Procházka vs. Pereira

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *