Tallinn vede síť udržitelného rozvoje evropských měst Zprávy

Kromě Tallinnu zahrnuje projekt také Braga (Portugalsko), Bratislava (Slovensko), Dzierżoniów (Polsko), Glasgow (Velká Británie), Gavle (Švédsko), Heraklion (Řecko), Jihlava (Česká republika), Klaipeda (Litva) , La Rochelle (Francie), Manresa (Španělsko), Mouscron (Belgie), Ozalj (Chorvatsko), Reggio Emilia (Itálie), Schiedam (Nizozemsko), Solingen (Německo), Veliki Preslav (Bulharsko), Veszprém (Maďarsko) a Trim (Irsko).

Projekt, který bude probíhat od března letošního roku do konce roku 2022, zřídí v každém partnerském městě místní pracovní skupinu, která sdružuje odborníky z městské organizace i mimo ni, aby sdíleli zkušenosti a příklady dobré praxe.

Cíle udržitelného rozvoje OSN do roku 2030 jsou rozděleny do tří hlavních oblastí: lidstvo, životní prostředí a ekonomika se zaměřením mimo jiné na vymýcení chudoby, rovnost žen a mužů, čistá voda, změna klimatu, udržitelná města a udržitelnost energie a hospodářský růst a zaměstnanost.

Život v Tallinnu se plánuje zelenější ve čtyřech oblastech: zlepšení energetické účinnosti a vnitřního klimatu budov, snížení používání automobilů a snížení emisí skleníkových plynů, zachování a zvýšení biodiverzity města a podpora přechodu k udržitelnějšímu oběhovému hospodářství, včetně Odpad a recyklace.

Starosta Tallinnu Michael Kelfart (uprostřed) uvedl: „Tyto cíle poskytují dobrý základ pro vyvážený rozvoj měst, aby zajistily blahobyt obyvatelstva a šetřily přírodní zdroje. Tallinnu bylo poctěno, že byl zvolen za klíčového partnera této oblasti.“ síť.“

Projekt strategického partnerství „Implementace cílů udržitelného rozvoje ve městech – cíle udržitelného rozvoje ve městech“ pomáhá přispívat k cílům Green Deal Evropské unie podporou udržitelného rozvoje měst. Cílem Evropy je stát se klimaticky neutrálním kontinentem do roku 2050, což znamená, že do té doby nebude emitovat více skleníkových plynů, než dokáže izolovat ekosystém.

Partnerství je financováno z evropského programu regionální spolupráce URBACT III Evropského fondu pro regionální rozvoj, jehož cílem je podpora spolupráce a výměny znalostí mezi městy.

READ  EU deportovala ve druhém čtvrtletí podle agentury Reuters 29 % nelegálních přistěhovalců

Zástupci 19 měst účastnících se pilotní sítě se poprvé setkají kolem zahajovacího ceremoniálu, který organizuje Tallinn ve dnech 13. – 14. Dubna.

Sledujte novinky ERR na Sociální síť Facebook A Cvrlikání A nenechte si ujít žádnou aktualizaci!

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *