Nick Kyrgios se vyhýbá úzkosti ze šatníku, uzavírá zápas pomocí pinzety v podpaží ve Stuttgartu

Andy Murray v úterý vyhrál svůj první zápas na podniku ATP ve Stuttgartu, zatímco Nick Kyrgios se triumfálně vrátil poté, co vynechal evropskou antukovou sezónu.

Murray měl pomalý start do prvního kola na trávě, když porazil Christophera O’Connella 6-4 6-3 a Kyrgios ovládl mladého Čecha Jerryho Lechku 7-6 (7/3), 6-3.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Vyzkoušejte 14 dní zdarma nyní>

Australan barvy sotva měl dostatek vybavení na to, aby se trefil na kurt, jeho tenisová taška se vynořila v pondělí, zatímco jeho nejdůležitější boty na trávu dorazily na místo turnaje hodinu před začátkem hry.

„Včera jsem musel hrát čtyřhru na antuce,“ řekl Kyrgios, který je partnerem Alexandra Bublika. „Musel jsem se vypořádat s docela nepřízní osudu.“

„Dnes jsem měl poprvé na sobě boty na trávu.

„Neměl jsem tady nejlepší přípravu. V Austrálii jsem se trefil na trávu, ale zápas není.

„Nikdy jsem nepotřeboval hrát zápas a vím, co musím udělat, abych vyhrál.“

Kyrgios zakončil věci proti Leheckovi v typickém stylu, což vedlo k tomu, že fanoušci tleskali za jeho podání mezi nohama pod podpaží, což způsobilo neúmyslný faul od jeho překvapivého soupeře v zápase.

Bývalá světová jednička Murray, nyní na 68. místě, je zpět na trávníku a stěží může srovnávat své současné sebevědomí s nejnižším bodem před rokem.

„Je to úplně jiný pocit,“ řekl 35letý hráč poté, co vyhrál 116. nasazenou v australské kvalifikaci O’Connell.

„Loni jsem před Queens sotva trénoval a při tréninku jsem se nepohyboval dobře.

„Také jsem se dostal do Queens na poslední chvíli, měl jsem problém s nervy v noze a necítil jsem se dobře.“

READ  Aktualizace o nejnovějších sportech | Celostátní zprávy od The Associated Press

Ale tato nešťastná situace je nyní pro trojnásobného grandslamového šampiona nadobro minulostí.

„Letos jsem trénoval tři týdny na trávě a měl dobré hřiště,“ řekl poprvé hráč Stuttgartu.

„Měl jsem pár dobrých zápasů (minulý týden v Surbitonu) a na Wimbledon jsem se dobře připravil.“ Murray hodil sedm es na Weissenhof – jehož trávník původně formátovali muži z Wimbledonu – a čtyřikrát svého soupeře zlomil.

„Teď jsem opravdu nadšený,“ řekl Murray. „Pochází z lásky ke sportu. Musíte být ochoten projít nějakou bolestí.“

„Ale je to mnohem jednodušší, když soutěžíte o hlavní tituly.“

Andy Murray opět nachází nohy na trávě. (Foto: Steve Bardens/Getty Images)Zdroj: Getty Images

Nejlepší nasazený Stefanos Tsitsipas, který začal hrát ve čtvrtek po rozloučení, je odhodlán zlepšit svou pozici na kurtu poté, co prohrál v prvním kole Wimbledonu při třech ze svých čtyř návštěv.

„Nejsem tam, kde bych chtěl být na povrchu. Ale mám správné úmysly – jsem plně přítomen a oddaný své práci na kurtu,“ řekla světová pětka.

„Snažím se získat co nejvíce bodů z každého povrchu. Letos na jaře jsem získal hodně špinavých bodů (obrana titulu v Monte Carlu a finále v Římě) a chci se pokusit o totéž na trávě.“

Tsitsipas začíná proti Švýcarsku Dominicu Strickerovi, juniorskému šampionovi French Open 2020, který porazil Američana Maxime Creasyho 6-7 (2/7), 7-6 (7/5), 7-6 (7/2).

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.