Dnes jste se dozvěděli o chytrém triku Apple přetahování souborů pro macOS

Apple udělal macOS velmi dobrý Práce s drag and drop. Často například přetáhnu obrázek přímo z aplikace Fotky nebo Safari a pustím ho do iMessage nebo Slacku. Jedna věc, která mě však vždy zpomalovala, je pohyb v tradičních souborech, jako jsou PDF nebo jiné dokumenty.

Ale pak jsem se dozvěděl, že jen velmi málo aplikací, včetně mnoha vestavěných, má rychlou zkratku k souboru, který si prohlížíte. S touto zkratkou (oficiálně tzv proxy kód), můžete snadno dělat věci, jako je nahrát soubor PDF, který jste otevřeli v náhledu, na Disk Google, aniž byste museli soubor hledat ve Finderu. Funguje to takto:

Otevřelo se okno Nary a Finder.
GIF někoho, kdo přetáhne soubor z náhledu do okna Safari pomocí Disku Google.

Trik spočívá v použití záhlaví, což je oblast, kde Apple umístí ovládání oken ve stylu semaforu a název souboru, který otevíráte, a také další tlačítka v závislosti na aplikaci. Pokud podržíte ukazatel myši nad tímto názvem souboru na sekundu, můžete si všimnout, že se vlevo od něj objeví malá ikona. (Některé aplikace rolování nevyžadují.) To je to, co nám umožňuje kouzlit. Pokud na tuto ikonu kliknete a přetáhnete, budete v podstatě klikat a přetahovat skutečný soubor, jako byste používali správce souborů.

Aby bylo jasno, je to ono Není to nová funkce podřízený Nejnovější beta verze macOS nebo cokoliv. Jsem si jistý, že jsem se o tom dozvěděl, když to někdo zmínil v kontextu funkcí, které existují tak dlouho, že o nich mladší kluci jako já nikdy neslyšeli. Takže jo, na tu párty jsem trochu pozdě. Ale teď, když o tom konečně vím, používám to pořád.

Jedním z nejčastějších případů použití je, když si musím přečíst pracovní PDF a poté jej nahrát na DocumentCloud, abych ho mohl zahrnout do článku. Dělal jsem to tak, že jsem zmenšil náhled a pak jsem hledal dokument na své zaneprázdněné ploše pomocí Quick Look (věc, která zobrazí náhled dokumentu, když stisknu mezerník), abych se ujistil, že jsem nenačetl nesprávnou věc. Nyní mohu přetáhnout věc, kterou čtu, přímo z náhledu, jako to dělám v GIFu výše.

Našel jsem také spoustu dalších způsobů, jak tuto funkci využít. Pokud mám Finder v určitém režimu, mohu jej použít k rychlému zkopírování cesty ke složce, kterou používám v Terminálu. (Bonusový tip: Pokud přetáhnete soubor nebo složku do Terminálu, macOS k němu pouze zadá cestu.) Tuto funkci jsem dokonce použil v QuickTime, aby se obrazovka zaznamenala do GIF, který jste sledovali v tomto článku.

Animace osoby přetahující soubor z QuickTime na tlačítko

Ach jo, věděli jste, že soubory můžete jednoduše přetáhnout na výchozí tlačítko Vybrat soubor?

I když to nemusí nutně platit, pokud tuto funkci používáte pouze ke sdílení souborů mezi aplikacemi, mám jedno upozornění, pokud si jako já říkáte: „Počkejte, co se stane, když přetáhnu soubor z adresy bar do okna Finderu?“ Odpověď zní, že ano pohybující se soubor odkudkoli aktuálně kamkoli, kam jste jej upustili. Předpokládám, že je to rozumný předpoklad, ale může to být matoucí, pokud předpokládáte, že soubor zkopíruje a vloží místo jeho vyjmutí a vložení.

Bohužel to není něco, co každá aplikace umí. Nepodařilo se mi najít způsob, jak získat soubory například z Obsidianu nebo Photoshopu – i když to druhé není úplně překvapivé. Existuje však několik aplikací, které jsem s ním mohl používat, včetně Pages, Blender, Logic Pro, Nova a dokonce i Microsoft Word všech věcí. Pokud existuje aplikace, kde často vyhledáváte soubory, stojí za to zkontrolovat, zda tuto funkci podporuje; Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.

Ale počkejte, mám poslední tip navíc, pokud se poflakujete kolem adresního řádku – i když, abych byl upřímný, je to bonus, protože jsem se nesetkal s žádnou situací, kdy by se to hodilo. Kromě toho, že můžete přetáhnout ikonu souboru, můžete na něj také kliknout pravým tlačítkem a zjistit, ve které složce se tento soubor nachází (a ve které složce kteří což složka v a tak dále). Odtud můžete pomocí nabídky rychle otevřít okno Finder, které přejde do dané složky.

Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu souboru snadno zjistíte, kde se na disku nachází.

Objevení tohoto systému sice nebylo šokujícím zjištěním, že se moje produktivita zvýšila 10x, ale pomohlo mi to zkrátit dobu, kterou jsem strávil hledáním souborů, které jsem již otevřel. A to je skvělé, protože to může být, ironicky, skutečný handicap.

READ  Grand Theft Auto V Mod pro PC je podobný Grand Theft Auto VI

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.