Daily Telescope: Barevná hvězdná stopa skrz největší okno ve vesmíru

Daily Telescope: Barevná hvězdná stopa skrz největší okno ve vesmíru
Přiblížit / Města na Zemi se třpytí vedle vzdálených hvězd.

Don Pettitt/Reddit

Vítejte v Daily Telescope. V tomto světě je příliš málo tmy a málo světla, příliš málo pseudovědy a málo vědy. Necháme ostatní příspěvky poskytnout váš denní horoskop. V Ars Technica se vydáme jinou cestou a najdeme inspiraci ve velmi skutečných obrazech vesmíru plného hvězd a zázraků.

Dobré ráno. Je 19. března a dnešní fotka je z Mezinárodní vesmírné stanice. Pořízeno astronautem NASA Donem Pettitem během své poslední návštěvy v laboratoři na oběžné dráze v roce 2012.

Po sdílení fotografie online tento víkend Pettit popsal, jak zachytil efekt:

Pohled na hvězdnou stopu objektivem rybího oka z modulu Copula na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 360stupňový pohled na zemský horizont ukazuje zelené záře vzduchu ve spodní části atmosféry (z emisí atomového kyslíku), slabé červené záře vzduchu nad zeleným (také kvůli atomárnímu kyslíku), fialovou polární záři a brzy – vycházející slunce. Zelená záře vzduchu je silná asi 120 kilometrů a zahrnuje většinu toho, co si představujeme jako naši atmosféru. Stopy hvězd se pohybují v kruzích vpravo a vlevo od naší letové dráhy, zatímco stopy ve směru pohybu se pohybují přímočaře. Města v noci tvoří linie našeho orbitálního pohybu s občasnými záblesky blesků ve fialových skvrnách. Pořízeno Nikonem D3s, 8mm f2,8 rybí oko, ISO 3200, 25minutová expozice sestavená z 30sekundových snímků.

Pettit, vystudovaný chemický inženýr, byl během svého předchozího pobytu na Mezinárodní vesmírné stanici jedním ze skutečných průkopníků astrofotografie. Je to také docela kutil a vynálezce, ten typ člověka, kterého byste chtěli vzít s sebou na výlet na Mars, protože by pravděpodobně dokázal improvizovat řešení většiny problémů.

Dobrou zprávou je, že Petit se vrátí do vesmíru koncem tohoto roku, v září, na palubě kosmické lodi Sojuz. Až se příští rok vrátí na Zemi, bude mu do 70. narozenin zbývat jen měsíc!

READ  NASA uvedla, že erupce obří sopky způsobila něco bezprecedentního

zdroj: Petit na Redditu

Chcete poslat fotku do Daily Telescope? Kontaktujte nás a pozdravte nás.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *