Číňanka obdrží účet za restauraci na 60 000 dolarů poté, co omylem sdílela online objednávku s QR kódem

Číňanka obdrží účet za restauraci na 60 000 dolarů poté, co omylem sdílela online objednávku s QR kódem
[Source]

Žena v Číně obdržela neočekávaný účet za restauraci ve výši 430 000 yuanů (asi 60 300 USD) poté, co nevědomky sdílela svůj objednávkový kód online a vyzvala ostatní, aby si pomocí něj objednávali jídlo.

Co se stalo: Žena s příjmením Wang omylem zveřejnila QR kód pro objednávku stolu na svou stránku WeChat, když měla v úmyslu sdílet fotografie jídla z hotpotové restaurace, kterou navštívila se svým přítelem 23. listopadu, uvádí web WeChat. Jihočínské ranní noviny.

Navzdory omezení příspěvku pouze na její kontakty několik lidí naskenovalo kód a zadalo falešné objednávky, což později vyústilo v účet 60 300 dolarů za 1 850 dílů čerstvé kachní krve, 2 580 dílů chobotnice a 9 990 dílů pasty z krevet. Poté, co Wang okamžitě odstranila svůj příspěvek, lidé pokračovali v zadávání dalších objednávek u jejího stolu. Měla podezření, že někdo uložil její fotografii, a pokračovala v zadávání objednávek pomocí poskytnutého kódu.

Restaurace nemůže pomoci: Restaurace naštěstí ženu nedonutila zaplatit dodatečné objednávky, ale místo toho ji přesunula k novému stolu. Společnosti se ale nepodařilo vypátrat pachatele ani zabránit dalším v zadávání zakázek.

Trendy na NextShark: Dospívající, kteří používají telefony déle než 4 hodiny denně, čelí větším zdravotním rizikům: studujte

Naučená lekce: Wang považoval incident za cennou lekci a vyzval k většímu povědomí o bezpečnosti informací, přičemž zdůraznil, že je důležité být opatrný při sdílení fotografií jídla. Mnoho dalších na sociálních sítích souhlasilo s Wangem, přičemž jedna osoba poukázala na to, že i když mohou být QR kódy pohodlné, mohou také nést určitá rizika.

Stáhněte si aplikaci NextShark:

Chcete držet krok s nejnovějšími asijsko-americkými zprávami? Stáhněte si aplikaci NextShark ještě dnes!

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *