Česká republika za určitých okolností kriminalizovat propalestinská hesla

Česká republika za určitých okolností kriminalizovat propalestinská hesla

PRAHA

Česká republika se připravuje na kriminalizaci propalestinských sloganů, uvedlo ve čtvrtečním prohlášení ministerstvo vnitra.

Mluvčí Klára Dulubalová v prohlášení uvedla, že protesty vyjadřující podporu Palestině, „od řeky k moři, Palestina bude svobodná“, mohou být za určitých okolností potrestány jako „kampaň teroru“.

Uvedla, že použití tohoto hesla v kontextu konfliktu na Blízkém východě je problematické a mohlo by naznačovat touhu zničit Izrael.

Policejní oddělení bude monitorovat slovní nebo písemné použití sloganu během protestů a upozorňovat organizátory na budoucí demonstrace o jeho „problematické“ povaze, dodala.

Od přeshraničního útoku palestinské skupiny Hamás ze 7. října provádí Izrael nepřetržité letecké a pozemní údery v pásmu Gazy.

Podle nejnovějších údajů palestinské samosprávy bylo zabito nejméně 11 500 Palestinců, včetně téměř 8 000 žen a dětí, a více než 29 200 zraněno.

Při izraelské ofenzivě byly poškozeny nebo zničeny tisíce budov, včetně nemocnic, mešit a kostelů.

Mezitím oficiální údaje uvádějí izraelský počet obětí na 1200.

„Od řeky k moři bude Palestina svobodná“ je slogan, který odkazuje na oblast mezi řekou Jordán a Středozemním mořem, která zahrnuje Izrael, Západní břeh Jordánu a pásmo Gazy.

Běžně se používá k popisu aspirace na sjednocený palestinský stát rozprostírající se od řeky Jordán po Středozemní moře.

Webová stránka agentury Anadolu obsahuje pouze část zpráv dodávaných předplatitelům systému AA News Broadcasting System (HAS). Kontaktujte nás pro možnosti předplatného.

READ  Ranní zprávy: úterý 20. září 2022

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *