Česká republika: únor. Výstraha před deštěm a záplavami pro mnoho severních oblastí od 11. do 12

Česká republika: únor.  Výstraha před deštěm a záplavami pro mnoho severních oblastí od 11. do 12

Úředníci vydali oranžovou výstrahu před povodněmi pro Královéhradecký, Burdubický a Olomoucký kraj na 11. až 12. února. Některé břehy mohou být protrženy. Úředníci mohou v nadcházejících hodinách a dnech aktualizovat a rozšířit pokrytí varování před počasím.

Pokračující silné deště mohou způsobit záplavy v nízko položených obcích v blízkosti řek, potoků a potoků. Záplavy ve městech jsou možné v rozvinutých oblastech se snadno ponořenými systémy odvodňování dešťové vody. Místa nacházející se po proudu od velkých nádrží nebo řek mohou být vystavena bleskovým povodním po relativně krátkých obdobích intenzivních srážek. Sesuvy půdy jsou možné v kopcovitých nebo horských oblastech, zejména tam, kde je půda nasycena silnými srážkami.

Úřady mohou v nadcházejících dnech vydat povinnou evakuaci obcím ohroženým povodněmi. Přerušení dodávek energie a telekomunikačních služeb je možné tam, kde inženýrské sítě postihují významné záplavy nebo sesuvy půdy.

Záplavové vody a toky úlomků mohou způsobit neprůjezdnost některých mostů, železničních sítí nebo silnic a ovlivnit pozemní dopravu v postižených oblastech a kolem nich. Zatloukání povrchu vozovky může způsobit nebezpečné jízdní podmínky na regionálních dálnicích. Úředníci mohou dočasně uzavřít některé nízko položené silnice, které jsou zaplaveny povodněmi. Nepříznivé počasí může způsobit zpoždění a zrušení letů na letištích v regionu. Záplavy mohou zablokovat regionální železnice; V oblastech, které mohou způsobit zpoždění a zrušení nákladních a osobních vlaků, jsou pravděpodobné silné deště a záplavy tratí.

V nízko položených oblastech může dojít k narušení místního podnikání; Některé podniky nemusí fungovat na plný výkon z důvodu povodňových škod na zařízeních, možné evakuace a nemožnosti některých zaměstnanců dostat se na pracoviště.

READ  Británie, Česká republika a Slovensko vyhrávají týmové zápasy na mistrovství Evropy

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *