Česká republika chce zrušit termín pro jadernou energetiku ve zprávě o projektu EU

Dne 20. června 2016 foukala pára z chladicích věží jaderné elektrárny Tamilin u jihočeského města Tin Nat Valdavo v České republice. REUTERS / David W Černý

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Přestávka 21. ledna (Reuters) – Česká republika naléhá na Evropskou unii, aby zrušila navrhovaný termín pro investice do jaderné energetiky, uvedl v pátek český list. .

V návrhu z 31. prosince Evropská komise usnadnila přeměnu investic do plynu a jaderné energie na plně obnovitelné zdroje.

Deník HN podle odpovědi české vlády cituje Českou republiku, která vyzývá k upuštění od zákonů doporučujících jadernou povahu jaderné energie, „termín 2045 pro provoz nových elektráren a 2040 pro stávající elektrárny“. .

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Ministr průmyslu Joseph Sikela řekl, že Brock uvítal návrh komise na vyčíslení jaderných a plynových zdrojů, ale vyzval ke změnám.

Aniž by zmínil termín, na Twitteru uvedl: „Požádali jsme o změny v návrhu, aby byl realističtější a nestrannější.“

Česká republika spolu s Francií a Polskem tvrdí, že jaderná energie hraje hlavní roli při absenci emisí CO2, ale ostatní členské státy EU, včetně Rakouska, Německa a Lucemburska, mají obavy z radioaktivního odpadu.

Do roku 2020 bude Česká republika vyrábět 37 % elektřiny ze svých dvou jaderných elektráren, vyplývá z údajů Energetického regulačního úřadu.

Praha chce uvolnit plány na plyn, který se hojně využívá při vytápění. Komise trvá na tom, že nejméně 30 % paliva bude získáváno z obnovitelných nebo nízkoemisních plynů, zejména vodíku, což do roku 2026 a 2030 vzroste na 55 %.

Sdružení dálkového vytápění země vyzvalo k přijetí plynu jako mezipaliva, aby se dostal z uhlí.

READ  Poslední: Soudce státu Texas potvrzuje objednávku Austinovy ​​masky | Národní zprávy

Konečný text musí být doručen do konce měsíce. Poté může být projev projednán s vládami EU a parlamentem po dobu až šesti měsíců.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Zpráva Roberta Muellera; Střih Elaine Hortcastle

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.