První případ opičích neštovic potvrzen v Iowě

První případ opičích neštovic potvrzen v Iowě

V Iowě jsou opičí neštovice a ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb v pátek večer právě potvrdilo, že v severní centrální Iowě je pravděpodobný případ opičích neštovic, pacient se pravděpodobně nakazil během mezinárodního cestování a je izolován a dostává vnější péči. Jsou v pravidelném kontaktu s ministerstvem zdravotnictví. Opičí neštovice se mezi lidmi bez úzkého kontaktu snadno nešíří. Obvykle je charakterizován výskytem nových, nevysvětlitelných vyrážek a kožních lézí. Mezi další rané příznaky opičích neštovic patří horečka, zimnice a zduřené lymfatické uzliny, podle veřejného zdraví a existuje vakcína, ale Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nedoporučují její široké použití. Je určen pouze pro použití u lidí s opičími neštovicemi a podle státu je riziko pro širokou veřejnost nízké.

V Iowě jsou opičí neštovice.

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb to v pátek večer potvrdilo.

V severní centrální Iowě je možný případ opičích neštovic.

Pacient se mohl nakazit během mezinárodních cest a je izolovaný a dostává ambulantní péči. Jsou v pravidelném kontaktu s ministerstvem zdravotnictví.

Opičí neštovice se mezi lidmi bez úzkého kontaktu snadno nešíří. Obvykle je charakterizován výskytem nových, nevysvětlitelných vyrážek a kožních lézí. Mezi další rané příznaky opičích neštovic patří horečka, zimnice a zduřené lymfatické uzliny, podle veřejného zdraví.

Vakcína existuje, ale Centers for Disease Control and Prevention nedoporučuje její široké použití. Používá se pouze u lidí s opičími neštovicemi.

Stát říká, že riziko je pro širokou veřejnost nízké.

Další novinky:

READ  Poslední případy COVID-19, úmrtí v Ohiu, Kentucky, Indiana

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *