Česká průmyslová výroba v únoru poklesla

Dnes regionální

Pondělí 12. dubna 2021, 14:30

Data Českého statistického úřadu (ČSÚ) ve čtvrtek ukázala, že průmyslová a stavební produkce v České republice v únoru poklesla.

Průmyslová výroba v únoru meziročně poklesla o 3,1%. Produkce těžby a dobývání poklesla o 2,9%, zatímco výroba elektřiny, plynu, páry a klimatizace vzrostla o 1,5%. Mezitím nové průmyslové objednávky v únoru meziročně vzrostly o 6,7%.

Na měsíčním srovnání průmyslová produkce v únoru po sezónním očištění poklesla o 2,0%. V samostatné zprávě pražská statistická agentura uvedla, že stavební produkce meziročně v únoru poklesla o 11%, poté co v předchozím měsíci poklesla o 5,2%. Byl to jedenáct po sobě jdoucí měsíc poklesu stavební činnosti uprostřed pokračující pandemické krize.

Stavební výroba se každý měsíc snížila o 3%.

Podpora pro Budapest Business Magazine

Výroba lisu hodného jména je nákladná věc. Už 27 let se vydavatelé, redaktoři a reportéři časopisu Budapest Business Journal snaží poskytovat vám úspěšné obchodní zprávy, informace, kterým můžete věřit, které jsou věcné, přesné a prezentované bez obav nebo preferencí.

Novinářské organizace po celém světě se snažily najít obchodní model, který by jim umožnil pokračovat v excelování, aniž by byla ohrožena jejich výkonnost. V poslední době někteří experimentovali s myšlenkou zapojit nejdůležitější zúčastněné strany a jejich čtenáře.

Rádi bychom nabídli stejnou příležitost našim čtenářům. Rádi bychom vás pozvali, abyste nám pomohli poskytovat vysoce kvalitní obchodní žurnalistiku, kterou potřebujete. Klikněte na tlačítko Podpora BBJ a můžete si vybrat, jak a jak často nám budete posílat své příspěvky.

READ  Co je potřeba ke vstupu do NATO?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *