Mrkev a tyčinka – EURACTIV.com

Mrkev a tyčinka – EURACTIV.com

drazí čtenáři,

vítejte v Politika EU dekódována kde Benjamin Fox A Eleonora Vasquezová Podívejte se každý čtvrtek na nejnovější politické zprávy v Evropě i mimo ni.

V tomto vydání se ohlédneme za týdnem, ve kterém se Evropská unie po ničivém zemětřesení z minulého měsíce stala největším dárcem pomoci na obnovu Turecka a Sýrie, přičemž na prevenci migrace z regionu bylo vyčleněno více peněz.


Názor redakce: cukr a bič

Když dojde k velké tragické události, nelze ji ignorovat. Zvlášť, když jste blízko hranic EU. Je potřeba něco udělat, situaci nějak zvládnout.

Ničivé zemětřesení, které na začátku února zasáhlo Turecko a Sýrii, zabilo téměř 56 000 lidí a tisíce dalších vyhnalo z domovů. A dosáhla již tak citlivého a nejistého regionu, který se stal terčem útoku kvůli válce v Sýrii, pronásledování Kurdů tureckou vládou a dohodě mezi EU a Tureckem o „penězích pro migranty“ z roku 2016, jejímž cílem je omezit migrační toky.

Po zemětřesení 6. února se vedoucí představitelé sešli na summitu EU ve dnech 9. až 10. února a vyjádřili soustrast postiženým. Otázkou je, co se stane teď?

Mezinárodní dárcovská konference v pondělí (20. března) vybrala 8 miliard dolarů na pomoc při rekonstrukci. Něco přes 7 miliard dolarů pro Turecko a 950 milionů dolarů pro Sýrii. Tyto částky však budou jen škrábat na povrchu, protože náklady na škody se podle Rozvojového programu OSN (UNDP) odhadují na 104 miliard dolarů.

Zatímco však jednou rukou dává dary (nebo mrkev) – Evropská unie přispěla 1 miliardou eur, čímž se stala největším samostatným dárcem – druhou rukou drží hůl.

Vzkaz předsedy Evropské komise Ursula von der Leyenová Vedoucím představitelům před summitem EU, který začíná ve čtvrtek (23. března), oznámilo, že bylo uvolněno více než 600 milionů eur „na podporu členských států s hraniční kontrolou a technologickým vybavením“, které bude nejprve použito na hranicích. mezi Bulharskem a Tureckem, přičemž bylo vyčleněno 220 milionů eur.kromě Turecka, „aby se zabránilo nelegálním migračním tokům na východních hranicích“.

READ  Svitolinová je mimo Monterrey WTA

Jinými slovy, EU sice poskytuje finanční prostředky na rekonstrukci, ale zároveň chce zpřísnit kontrolu svých hranic, aby zabránila nové vlně migrantů, kteří se pravděpodobně pokusí překročit hranice kvůli ekonomickým škodám způsobeným zemětřesením.


kdo je volen?

Příliš blízko na volání. Volby jsou ve Finsku a Bulharsku v plném proudu před volbami 2. dubna.

Zdá se nepravděpodobné, že páté bulharské volby během dvou let prolomí politickou patovou situaci, která vedla k řadě prozatímních vlád. A strana Tryp bývalého premiéra Bojka Borissova se drží kolem 25 % s protikorupcí, kterou neustále měníme podle průzkumů veřejného mínění, což naznačuje, že poslední volby jen málo prolomí patovou situaci.

Podobně těsný závod se očekává i ve Finsku, kde umírněná konzervativní strana Národní koalice, populističtí pravicoví Finové a sociální demokraté premiérky Sanny Marinové hlasují kolem 20 %.


Kapitálky ve zkratce

Sunak váže windsorský uzel. britských zákonodárců Prošel Premiér Rishi Sunak ve středu reformuje Severoirský protokol, ačkoli bývalí premiéři Boris Johnson a Liz Trussová a Demokratická unionistická strana Severního Irska byli mezi 29 poslanci, kteří hlasovali proti jeho dohodě.

Závod tří koní. Do konce zbývá jen něco málo přes týden Finské volbyPrůzkumy předpovídají těsný souboj mezi Národní koaliční stranou (NCP), finskou stranou a sociálními demokraty premiérky Sanny Marinové, i když analytici se domnívají, že nejpravděpodobnější vedení průzkumu je Populistická strana Finska.

soutěžící zleva. Španělská ministryně práce Yolanda Diaz, členka Unidas Podemos, má sPomoc bude oznámena v události Sumarová byla 2. dubna v Madridu dotázána, zda se před všeobecnými volbami v prosinci zapojí do klání o premiérský post jako kandidátka na novou levicovou volební platformu.

Stav otřeseného sebevědomí. Dvě hlasování o nedůvěře měla za cíl svrhnout vládu francouzské premiérky Elisabeth Borneové byl odmítnut v pondělí (20. března) však pokračuje politická krize, která vládu zachvátila po rozhodnutí z minulého týdne o zavedení kontroverzních důchodových reforem.

READ  Česká republika má nejrychleji rostoucí zadlužení v celé Evropské unii

hořlavá energie. Hrozí, že spor mezi Francií a Německem, který rozpoutaly neshody ohledně jaderné energie a spalovacích motorů, se přenese i do summitu lídrů EU v Bruselu, který dnes začíná.


uvnitř institucí

Poslanci Evropského parlamentu zastávají tvrdý postoj k pravidlům pro žádost o azyl. Žadatelé o azyl, kteří přijedou do Evropské unie, budou muset požádat o azyl v zemi, kam dorazí. Uniklý dokument Evropského parlamentu o migrační a azylové chartě, kterou získal EURACTIV.

Výbor píská pražskou píšťalku. Evropská komise je žalovat českou vládu Z důvodu nezavedení pravidel na ochranu oznamovatelů potvrdila mluvčí Soudního dvora Evropské unie porušení požadavku na začlenění směrnice EU o oznamovatelích do svých národních zákonů do konce roku 2021.

Už žádný Mercosur. Skupina ministrů EU se na schůzce ministrů zemědělství počátkem tohoto týdne vyslovila proti oživení obchodní dohody EU-Mercosur s jihoamerickými zeměmi s odvoláním na obavy o klima, životní prostředí, dobré životní podmínky zvířat a sociální normy.

Zločiny proti životnímu prostředí. Poslanci ve Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu hlasovali jednomyslně pro Tvrdší tresty Pro ty, kteří se provinili ekologickými trestnými činy, včetně vězení a pokut až do výše 10 % celosvětového obratu společnosti.


co čteme

  • v Unherdu, bývalý Řecký ministr financí Yanis Varufakis Kritizovat „Ohavná“ dohoda o částečném vrácení Parthenonských kuliček do Athén.
  • po Úžasný výkon Borise Johnsona před výborem britského parlamentu, aby prošetřil, zda neuvedl zákonodárce v omyl ohledně protestních shromáždění během pandemie COVID, Martin Kettle Guardian Říká, že vítězem je Rishi Sunak.
  • a Pandemie covid-19 Je skutečnou příčinou nové krize, které západní banky čelí James Surowicki v Atlantském oceánu.

Příští týden v politice

  • Po summitu EU z tohoto týdne se pozornost příštího týdne vrátí na dvoudenní plenární zasedání Evropského parlamentu. Na programu je projednávání výroční zprávy Evropské komise o právním státu a legislativě o stejné odměně za stejnou práci nebo práci stejné hodnoty pro muže a ženy.
READ  800 000 £ zadrženo poté, co byl nalezen muž s taškami plnými peněz

Děkuji za přečtení. Pokud byste nás chtěli kontaktovat ohledně úniků, tipů nebo zpětné vazby, pošlete nám zprávu na [email protected] / [email protected] nebo nás kontaktujte na Twitteru: @zaměstnanec & @benfox83

[Edited by Alice Taylor]

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *