Čech Lehka získává v Adelaide první titul ATP

Čech Lehka získává v Adelaide první titul ATP

Adelaide: Jiří Lehka vyhrál svůj první titul na ATP Tour, když v sobotu ve finále na Adelaide International porazil Brita Jacka Drapera 4-6 6-4 6-3.

Čech se na loňském Australian Open dostal do čtvrtfinále a na svou třetí cestu do Melbourne Parku bude po dvouhodinovém těsném zápase proti 22letému Draperovi zocelený.

Přerušení podání stačilo k tomu, aby levák Draper dostal úvodní set, ale Lehka vyrovnal zápas a ukradl druhou sloku zápasu.

To mírně poškodilo polštář pro Drapera, který usiloval o svůj první turnajový titul, a Lehka se v rozhodujícím utkání ujal vedení 3:0.

Draper, sužovaný zraněními, nikdy nevzdal boj a za stavu 3:1 měl tři brejkboly, ale Lehka je všechny zachránil a po dvou hodinách na kurtu získal titul nevratným podáním.

„Je pro mě těžké něco říct, protože po zisku prvního titulu v Adelaide jsem tak emotivní, jsem opravdu nadšený,“ řekl Lehka po předání trofeje.

„Je to skvělý způsob, jak začít rok.“

Lehka, 32. nasazený, se v prvním kole v Melbourne utká se Španělem Bernabem Zapatou Mirellasem, zatímco Draper, který ve svém předchozím zápase na loňském Australian Open prohrál s Rafou Nadalem, se utká s Američanem Marcosem Gironem.

Bývalá šampionka French Open Jelena Ostapenková se v sobotním finále žen v tenisovém centru Memorial Drive utká s Ruskou Dariou Kasatkinovou.

READ  Nejbohatší lidé v ČR (27. dubna 2023)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *