Tisíce lidí v Praze protestovaly proti mandátu vakcíny Covid | Majitel

Praha (AFP) – Tisíce lidí v neděli demonstrovaly v české metropoli na protest proti a COVID-19 Pověření k očkování pro určité skupiny včetně osob starších 60 let.

Účastníci nenosili pokrývku obličeje ani nedodržovali pravidla sociálního distancování, přestože k tomu policie požádala. Jedna osoba byla zatčena.

Demonstranti skandovali „Svobodu!“ Tvrdí, že jsou porušována jejich ústavní práva. Řekli, že nejsou proti dobrovolnému očkování, ale jsou proti očkovacímu mandátu.

Končící vláda vydala tento týden nařízení, podle kterého je očkování povinné pro věkovou skupinu 60 a více let, stejně jako zdravotníky, policisty, hasiče a studenty medicíny.

Nařízení má vstoupit v platnost v březnu, ale může skončit jeho neplatností. Administrativu premiéra Andreje Babiše nahradí nová vláda sestavená pěti stranami, které v říjnu vyhrály parlamentní volby, v čele s designovaným premiérem Petrem Fialou.

Očekává se, že nová koaliční vláda složí přísahu příští týden. Koalice se postavila proti mandátu k očkování seniorů a mohla ho zrušit. Dosud bylo plně proočkováno 60,3 % z 10,7 milionů obyvatel země.

Země nedávno čelila rekordnímu nárůstu nových infekcí, ale počet nových případů klesá již více než týden.

———

Sledujte všechny zprávy Associated Press o pandemii na https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic

Rostoucí inflace nutí lidi a podniky, aby se přizpůsobili

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.

READ  Rekordní inflace zemědělských cen v ČR

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *