Zverev a Dimitrov vedou na Monte Carlo Masters

Alexander Zverev zahájil svou antukovou sezónu vítězstvím 3-6 6-2 6-4 nad Alexandrem Bublikem, aby se v úterý dostal do druhého kola Monte Carlo Masters.

Německý 13. nasazený hráč hrál na antuce poprvé od chvíle, kdy ho zranění pravého kotníku donutilo odstoupit v loňském semifinále French Open proti Rafaelu Nadalovi.

Zverev řekl, že potřebuje „dostat zranění z hlavy“ a znovu si zvyknout na klouzání.

„Upřímně řečeno to bylo občas hrozné, ale cítil jsem se hrozně,“ řekl Zverev. „Takticky hrál dobře, vůbec mě nenechal hrát moji hru. Nenechal mě dostat do rytmu a téměř vyhrál zápas, jen pár bodů sem a tam.“

Zverev však omezil své nevynucené chyby na devět a na Rainier III trefil vítěze 21, aby v dalším kole připravil zápas proti Španělovi Robertu Bautistovi Agutovi.

Postoupil také dvakrát semifinalista Grigor Dimitrov, který porazil Američana Bena Sheltona 6-1, 3-6, 6-3. Dvacetiletý Chilton debutoval v Monte Carlu a nezklamal, když Dimitrova vyzkoušel v napínavé soutěži, která trvala přes dvě hodiny.

„Je to jeden z těch zápasů, které jsem potřeboval hrát,“ řekl Dimitrov. „Hrál jsem hodně tenisu opravdu dobře. Dalo se z toho vzít spoustu pozitiv.“

Dimitrov bude příště hrát Jiřího Lečicu z České republiky.

Nejlépe hodnocený Novak Djokovič zahájí svou antukovou sezónu proti kvalifikantovi Ivanu Žakhovovi později v úterý. Pětatřicetiletý Djokovič nehrál od prohry s Daniilem Medveděvem v semifinále dubajského šampionátu před pěti týdny, které ukončilo dvacetizápasovou vítěznou sérii šampiona Australian Open.

Stefanos Tsitsipas, který usiluje o třetí titul v Country Clubu v řadě, se setkává s Francouzem Benjaminem Bonizzim.

Z turnaje odstoupili Rafael Nadal, druhý nasazený Carlos Alcaraz a sedmý nasazený Félix Auger-Aliassime.

___

Více z AP Tennis: https://apnews.com/hub/tennis a https://twitter.com/AP_Sports

READ  Hollingsworth a Rodriguez Finale na mistrovství světa ve veslování 2022

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *