Bývalý ministr Malediv chválí letité vztahy s Indií

Bývalý ministr Malediv chválí letité vztahy s Indií

„Indie nám vždy pomáhala,“ řekla Maria Ahmed Didi.

Bývalá ministryně obrany Malediv Maria Ahmed Didi v pondělí řekla, že urážlivé poznámky na adresu premiéra Narendru Modiho ukázaly „krátkozrakost“ maledivské vlády, a dodala, že Indie je spolehlivým spojencem, který poskytuje pomoc v různých sektorech, včetně obrany, a kritizoval jakýkoli pokus. narušit dlouhodobý vztah.

Vyjádřila také zklamání nad hanlivými poznámkami a vyzdvihla Indii jako „nouzové volání“ Malediv, které je vždy v nouzi zachrání.

„Ze strany současné administrativy je to krátkozraké… Jsme malá země a přátelská ke všem, ale nemůžeme popřít, že sdílíme hranici s Indií. Máme podobné obavy o bezpečnost. Indie nám vždy pomáhala.“ “ „Dokonce i v obranném sektoru nám pomohli s budováním kapacit, poskytli nám vybavení a snažili se, abychom byli více soběstační,“ řekla Maria Ahmad Didi.

Řekla, že Maledivy a Indie byly ve svém úsilí o demokracii a dodržování lidských práv stejně smýšlející. „Ze strany současné vlády je velmi krátkozraké si skutečně myslet, že se skutečně můžeme pokusit neudržovat staré vztahy, které jsme vždy měli s Indií…,“ řekla.

Minulý týden vypukla velká hádka, když náměstek ministra Malediv spolu s dalšími členy kabinetu a vládními úředníky učinil urážlivé a nepříjemné odkazy na návštěvu premiéra Modiho v Lakshadweep.

Mezitím bývalý ministr obrany Malediv řekl: „…Indie byla naše volání na linku 911, když ji potřebujeme, zavoláme vám a vy všichni nás přijdete zachránit. Takový přítel. Když vidíte takové pohrdavé poznámky o přátelích, jako je tato , je to… „Je to smutné pro všechny zúčastněné.“

READ  Desetitisíce lidí protestují v Německu proti krajní pravici Krajně pravicové zprávy

Zdůraznila důležitost udržování starověkých vztahů s Indií a vyjádřila své obavy z negativního dopadu takových prohlášení na přátelství mezi oběma zeměmi.

Bývalý ministr obrany Malediv řekl, že vzhledem k našemu blízkému přátelství, sousedskému postavení a účasti v globálním společenství je nezbytné, abychom dodrželi naše mezinárodní závazky.

Odkázala na historickou politiku „India First“ a vyjádřila naději v její pokračování, přičemž uznala Indii jako nejbližšího souseda, který neustále poskytuje podporu v dobách potřeby.

„Věřím, že jako blízcí přátelé, jako sousedé a jako součást globálního společenství dodržíme své mezinárodní závazky a vláda Malediv bude udržovat naši tradiční zahraniční politiku přátelství se všemi. Vždy jsme měli politiku na prvním místě Indie.“ a doufám, že v tom budou pokračovat,“ řekl. A že si uvědomují, že jste nejbližší soused, že budete lidmi, kteří vždy přicházeli a přijdou i v budoucnu, až to bude potřeba, a že máte pocity maledivského lidu, protože jsme také vždy jezdili do Indie kvůli lékařskému ošetření.“

Vyzvala k uznání pocitů maledivského lidu a zdůraznila případy vyhledání lékařského ošetření v Indii a obdržení vakcín proti Covid-19 pod indickou pomocí.

„Když jsme na Maledivách neměli zařízení na léčbu určitých nemocí. I jinak, když nás zasáhl Covid, dostali jsme také vakcíny pod indickou pomocí. Mezi oběma zeměmi jsme hodně spolupracovali. Spolupracovali jsme Jiní od nepaměti „Není možné, abychom si ani mysleli, že můžeme nahradit své nejbližší sousedy.“

2. ledna navštívil premiér Modi odborové území Lakshadweep a podělil se o několik snímků, včetně „vzrušujícího zážitku“, kdy se pokouší potápět.

V sérii příspěvků na webu

V nyní smazaném příspěvku se náměstkyně maledivského ministra pro posílení postavení mládeže Shiona sarkasticky a neuctivě zmínila o premiérovi Modimu.

Maledivská vláda se v neděli distancovala od urážlivých poznámek ministryně Maryam Shiona s tím, že její názor neodráží názory vlády.

READ  Vladimir Putin ji prohrává s vicepremiérem Denisem Manturovem na setkání s ruskými představiteli

Vláda dodala, že proti ministryni, která kvůli svému příspěvku zažívá bouři na sociálních sítích, budou podniknuta „náležitá opatření“.

Vláda dodala, že věří, že svoboda projevu by měla být uplatňována „demokratickým a odpovědným způsobem a způsobem, který nešíří nenávist a negativitu a nenarušuje úzké vztahy mezi Maledivami a jejich mezinárodními partnery“.

K přítomnosti indických sil na Maledivách ministr řekl: „Vůbec nešlo o přítomnost indických sil zde nebo něco podobného. Byli zde, aby nám pomohli na žádost naší vlády. Mnoho po sobě jdoucích vlád požádalo že přijdou a pomohou nám.“ Pomohli jste nám udržet naše občany v bezpečí a je smutné, že to tak nevidíme.

Řekla, že Maledivy nikdy neměly indické jednotky v tradičním slova smyslu na Maledivách.

„V rámci obranné spolupráce nám Indie poskytla technickou podporu na čistě humanitárním základě k přesunu našeho personálu z ostrovů do Mali. Vybavení poskytnuté Maledivám nám vždy pomáhalo, pomáhalo nám s humanitární pomocí,“ dodal. řekl. „Evakuujeme naše lidi. Vrtulníky, které tam byly… jsou pod velením a kontrolou MNDF (Maldivské národní obranné síly). MNDF jim říká, kdy mají letět, jak létat a co s tím.“

(S výjimkou titulku nebyl tento příběh upraven zaměstnanci NDTV a je publikován ze syndikovaného zdroje.)

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *