Byla nalezena podmořská cesta do ztraceného města Atlantis?

Byla nalezena podmořská cesta do ztraceného města Atlantis?

Ne každá cesta vede do Říma.

Zdá se, že některé stopy směřují doprostřed oceánu – jako ta, kterou nedávno objevili vědci v Tichém oceánu s názvem Cesta do Atlantidy.

Koncem minulého měsíce oceánografové na palubě EV Nautilus zkoumali dno Papahānaumokuākea Marine National Monument, podmořský řetězec sopečných hor u pobřeží Havaje, když narazili na něco, co vypadalo jako dobře zachovalá kamenná cesta na dně. na moři.

29. dubna byli vědci ohromeni, když viděli takovou strukturu 3 376 stop pod vodou, poblíž mořského vrcholu hory Nootka. objev, jako součást Luʻuaeaahikiikekumu. Cestana videu během skupiny Živé vysílání 24/7 na YouTube.

„Je to cesta do Atlantidy,“ ozval se v pozadí vědec.

Oceánografové zkoumali pobřeží Havaje, když objevili něco, co vypadalo jako dobře zachovalá kamenná cesta k mořskému dnu.
YouTube / EVNautilus
Vědci byli ohromeni, když viděli takovou strukturu 3 376 stop pod vodou, poblíž vrcholu pobřežní hory Nootka.
Vědci byli ohromeni, když viděli takovou strukturu 3 376 stop pod vodou, poblíž vrcholu pobřežní hory Nootka.
YouTube / EVNautilus
Pouze asi 3% z 583 000 čtverečních mil moře, kde byla cesta sledována, byla dříve zmapována vědci.
Vědci dříve zmapovali pouze asi 3 % z 583 000 čtverečních mil mořského dna, kde byla trať sledována.
YouTube / EVNautilus

Další dodal: „Toto je opravdu jedinečná struktura.“

„Toto je cesta ze žlutých cihel,“ řekl třetí výzkumník.

„Děláte si ze mě srandu? To je šílené,“ zakřičel další hlas.

Pouze asi 3 % z 583 000 čtverečních mil jsou zaznamenána v oblasti Národního památníku Papahānaumokuākea, ačkoli je známo, že jeho vrcholy stoupají více než 16 000 stop od mořského dna a pouhých 200 stop pod hladinou vody.

Pokud by ztracené město Atlantida bylo skutečné, podle Platónových spisů by spadlo poblíž Gibraltarského průlivu ve Středozemním moři.
Pokud by ztracené město Atlantida bylo skutečné, podle Platónových spisů by spadlo poblíž Gibraltarského průlivu ve Středozemním moři.
Živá věda
Žlutá cihlová cesta od Johna Rhea Neala
Vyobrazení autorovy cesty Frank Bohm Road do země Oz ze žlutých cihel, jak ji zobrazil ilustrátor časopisu John Rhea Neal, kolem roku 1900.
Getty Images

Legenda o Atlantidě se vrací do Platónovy dialogy, Napsáno kolem roku 360 př. n. l. – první záznamy o Ztraceném městě v historii. V příběhu o filozofovi bylo město metaforou pro korupci moci, bohatství a průmyslu. Jinými slovy, byl vytvořen přísně jako dějový prostředek, nikoli jako nástroj pravěkého folklóru. Navíc neexistuje žádná stopa po archeologických nebo geologických důkazech potopeného města.

Vědci jsou si také zcela jisti, že svět Oz existoval pouze v mysli autora „The Wonderful Wizard of Oz“ L. Franka Bohma, který původní příběh zveřejnil v roce 1900.

READ  Německo plánuje zničit tuto vesnici kvůli uhelnému dolu. Tisíce lidí se shromažďují, aby ho zastavili
hyalklastické horniny
Hyaloklastit, který je zde vidět mezi okraji lávových kamenů, je nahromaděním mořského skla vytvořeného během podvodních nebo ledových sopečných erupcí.
USGS

Výzkumníci na palubě Nautilu se bavili, když to nazvali fascinujícím klipem „Po ‚žluté cihlové cestě‘ ke geologickým rysům pohoří Liliʻuokalani Ridge Seamounts“ pro sociální sítě, ale v titulku vysvětlili skutečnou povahu cihlové formace.

„To, co se může zdát jako ‚cesta ze žlutých cihel‘ do bájného města Atlantis, je ve skutečnosti příkladem aktivní starověké vulkanické geologie,“ napsali.

To, co tým skutečně viděl, bylo později identifikováno jako hyaloklit, „vulkanická hornina vytvořená při erupcích s vysokou energií, kde se mnoho úlomků hornin usazuje na mořském dně,“ vysvětlili, zatímco „unikátní 90stupňové zlomy“, díky nimž vypadal jako kámen z Možná výsledek jeho položení na vozovku byl důsledkem „multi-výbojového namáhání ohřevem a chlazením“.

Současná mise, financovaná Národním úřadem pro oceán a atmosféru, má za cíl hlouběji porozumět tomu, jak vznikly severozápadní Havajské ostrovy. Také doufají Objevte zdravá společenství korálových útesů A houba je Pod hrozbou globálně.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *