Bukhari schvaluje 24,4 miliardy N24,4 miliardy na inteligentní zavlažovací schéma

Bukhari schvaluje 24,4 miliardy N24,4 miliardy na inteligentní zavlažovací schéma

Výkonný viceprezident a generální ředitel Národní agentury pro vědeckou a inženýrskou infrastrukturu, profesor Muhammad Haruna, řekl, že předseda, generálmajor Muhammad Bukhari (v. v.) schválil 24,4 miliardy N24,4 miliardy na první fázi inteligentního zavlažovacího systému v roce země. .

V prohlášení uvedl, že národ se již snaží prosazovat program sezónního pěstování více plodin.

Dodal, že v rámci celoročního plánu bohaté sklizně se federální vláda rozhodla zřídit šest ústavů pro vývoj zemědělských strojů a zařízení v každém z geopolitických regionů země.

Řekl, že instituty naučí farmáře nejen mechanizovanému hospodaření, ale i moderním zemědělským technikám.

Nigérie podle něj spolupracuje s Českem a Jordánskem v moderním zemědělství a školí pracovní síly v mechanizovaném zemědělství.

V prohlášení se uvádí, že Haruna odhalil položení základů pro Institut vývoje zemědělských strojů a zařízení v Obudu, Cross River State of South and South.

Řekl: „Administrativa prezidenta generálmajora Muhammadu Buhariho (v.) položila základy pro zajištění nigerijského programu monzunového zemědělství s mnoha plodinami tím, že schválila N24,4 miliardy pro první fázi inteligentního zavlažovacího systému. mechanizovaného zemědělství pro splnění cílené sklizně v průběhu celého roku, což dokazuje potřebu místní výroby nástrojů a zařízení a tím i schválení šesti ústavů po celé zemi.

„Jedním z cílů implementace Bilaterální dohody mezi Nigérií a Českou republikou schválené prezidentem generálmajorem Muhammadu Buhari (v. v.) a řízené prezidentským implementačním výborem, jehož hostitelem je NASENI, je zatraktivnění zemědělství pro mládež prostřednictvím šíření mechanizace a technologie.

„Odborníci NASENI nedávno vyškolení v České republice a jiní v Jordánsku v oblasti moderního zemědělství patří k tomu nejlepšímu, co kdy Nigérie v oblasti zemědělské techniky vyprodukovala, se schopnostmi a znalostmi aplikace vývoje v zemědělské technologii a zejména zeleném zemědělství.“

Dodal: „AMEDI bylo přiděleno každému ze šesti geopolitických regionů Nigérie, aby uspokojilo potřeby země. Tři z těchto šesti institutů založených na zemědělském vybavení jsou vyvíjeny v první fázi. Jedná se o AMEDI-Lafia, Nasarawa Stát pro severní střed; AMEDI Mputu-Mbaisi, stát Imo na jihovýchodě; a Obudu ve státě Cross River na jihu a jihu. Očekává se, že Lafia a Mbutu budou uvedeny do provozu v březnu 2023.“

READ  Tchajwanská minimální mzda není vhodná pro životní náklady

Ústavy jsou podle něj pověřeny vymýšlením a výrobou nástrojů, dílů, systémů, zařízení a strojů pro sázení, hospodaření, plenění, sklizeň, ostřelování, zpracování a konzervaci prostřednictvím zpětné integrace a domestikace cizích technologií v zemědělství, které jsou dobře kopírovány -vyškolení zaměstnanci NASENI.

„AMEDI Obudu je jednou ze dvou společností vybraných jordánskými partnery NASENI pro pilotní all-inclusive projekt sledování zemědělsko-potravinářského zboží, který bude realizován pomocí zařízení IOT pro globální akceptaci nigerijských potravin a tržních plodin za účelem posílení deviz prostřednictvím vývozu zemědělských produktů. produkty,“ řekl.

Guvernér Cross River Ben Ayad ve svém projevu pochválil federální vládu za podporu zemědělského sektoru.

Řekl, že institut pomůže oživit zemědělství ve státě.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *