Brazilský zdravotní regulátor pozastavuje používání 12 milionů dávek vakcíny Sinovac

Pracovník zachází s lahvičkami obsahujícími CoronaVac, vakcínu Sinovac Biotech proti koronaviru (COVID-19), v biomedicínském centru Butantan v brazilském Sao Paulu, 12. ledna 2021. REUTERS/Amanda Pirobelli

São Paulo (Reuters) – Federální brazilská hlídací pes Anfisa v sobotu pozastavila používání více než 12 milionů dávek vakcíny proti COVID -19 vyvinuté čínskou společností Sinovac Biotech Ltd. (SVA.O) který byl vyroben v neautorizované továrně, v prohlášení.

Anfisa uvedla, že ji v pátek upozornil Butantanův institut v Sao Paulu, biomedicínské centrum, které spolupracuje se Sinovacem na lokálním plnění a finalizaci vakcín, že do závodu bylo vyrobeno 25 šarží nebo 12,1 milionu dávek odeslaných do Brazílie.

„Výrobní jednotka … nebyla prozkoumána a nebyla schválena společností Anvisa při povolování nouzového použití uvedené vakcíny,“ uvedl regulátor. Dodalo, že zákaz je „preventivním opatřením, které má zabránit vystavení obyvatelstva možnému bezprostřednímu nebezpečí“.

Butantan také řekl společnosti Anvisa, že ve stejném závodě bylo vyrobeno dalších 17 šarží, celkem 9 milionů dávek, které byly na cestě do Brazílie, uvedl regulátor.

Dodala, že během 90denního zákazu se Anvisa pokusí prohlédnout závod a dozvědět se více o bezpečnosti výrobního procesu.

Během zavádění vakcín v Brazílii na začátku tohoto roku byla drtivá většina podaných vakcín od Sinovacu. Od té doby se na internetu objevilo více záběrů od jiných výrobců.

V sobotu Brazílie nahlásila 21 804 nových případů koronaviru a 692 úmrtí na COVID-19.

Hlásí Gabriel Stargardter. Editace Richard Chang

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

READ  Nová osudová hra Koei Tecmo je Fate/Samurai Remnant

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *