Nejlépe vydělávající tenisté všech dob | Novinky ze zábavy

V roce 1968 vstoupil profesionální tenis do otevřené éry. Se zavedením čtyř grandslamových turnajů – US Open, Australian Open, French Open a Wimbledonu – je dělení mezi profesionály a amatéry definitivně u konce. Ale stále je tu problém mužů a žen.

V roce 1973 se Billie Jean King proslavila porážkou Bobbyho Riggse „Bitva pohlaví“ Je to první žena v tomto sportu, která vyhrála 100 000 dolarů za jeden rok. Její prosba o rovnost pohlaví však přišla před třemi lety, když vyhrála Italian Open a vyhrála pouhých 600 dolarů ve srovnání s mužským vítězem Ile Nostasem, který si domů odnesl 3 500 dolarů. Vyvolán rozpor Její slavný citát„Každý si myslí, že ženy by měly být nadšené, když dostaneme drobky, a já chci, aby ženy daly dort, polevu a třešně také navrch.“

Kingová během své kariéry pokračovala v obhajobě ženských práv a v roce 1973 založila Ženskou tenisovou asociaci. Díky jejím činům tenis pomalu zmenšoval genderovou propast a nyní jak mužské, tak ženské hráčky Vydělejte stejnou částku odměn v každém ze čtyř hlavních turnajů; Nicméně, a Studie byla zveřejněna v roce 2021 Prostřednictvím britského srovnávače cen Money.co.uk Zjistilo se, že hráčky stále vydělávají o 34 % méně než muži.

zásobník Seřadil jsem 25 nejlépe vydělávajících tenistek všech dob na základě dat, která jsem nasbíral WTA Tour. Celková výše dividend je platná od 1. srpna 2022.

Zajímavé je, že USA vede s celkem pěti hráči, zatímco žádná jiná země nemá více než dva hráče. Mezi nimi je Serena Williamsová, která to naznačila její brzký odchod do důchodu V srpnu 2022 s plány na „odklon od“ hry.

Mohlo by se vám také líbit: 25 unikátních sportů z celého světa

READ  Kde se na amazonu natáčelo kolo času?

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.