Česká republika obdrží další letadlo C295

Vydáno Gareth Jennings

Česká republika získala další letadlo Airbus Defence and Space (DS) C295, čímž se její celková flotila zvýšila na pět.

České letectvo nasadilo již čtyři letadla C295M zakoupená od roku 2009.  Tato služba je první ze dvou dalších letů objednaných v roce 2019.  Poslední dvě letadla budou obsahovat standardní křidélka C295W a úpravy motoru a první čtyři letadla budou upgradována na stejnou konfiguraci.  Všech šest letadel bude označeno jako C295 MW.  (Airbus)

České letectvo nasadilo již čtyři letadla C295M zakoupená od roku 2009. Tato služba je první ze dvou dalších letů objednaných v roce 2019. Poslední dvě letadla budou obsahovat standardní křidélka C295W a úpravy motoru a první čtyři letadla budou upgradována na stejnou konfiguraci. Všech šest letadel bude označeno jako C295 MW. (Airbus)

Výrobce oznámil výrobu z finální montážní linky v Seville ve Španělsku 12. května v rámci dodatečné objednávky dvou letadel zadaných českým letectvem v roce 2019. Je třeba dodržovat šestý a poslední let. Blízký termín.

České ministerstvo obrany (MO) zakoupilo v roce 2009 prostřednictvím společnosti Omnipol své první tři (modernizované) letouny C295M od společnosti EADS (později Airbus DS) za 3,5 miliardy korun (v té době 190 milionů USD), přičemž v rámci Čtvrtý drak Vodokodi L-159 je barterová smlouva, která zahrnuje cvičná a lehká útočná letadla. Dne 15. prosince 2019 MO podepsalo kontrakt na 2,34 miliardy CJK (103 milionů USD) na další dvě letadla v konfiguraci C295W, která zahrnuje křidélka (odtud pozice W) a další změny. Čtyři dříve získaná (modernizovaná) letadla C295M budou upgradována na poslední dva standardní standardy C295W a všech šest letadel bude označeno jako C295 MW. Flotilu provozuje 24. letecká základna v Kbelech.

Jak bylo zmíněno Janes World Air Force

Již jste se přihlásili k odběru Janes? Přečtěte si celý článek prostřednictvím Přihlášení klienta


Máte zájem o přihlášení, podívejte se, co děláme

Podíl

https://www.janes.com/defence-news/news-detail/czech-republic-receives-additional-c295-airlifter

Česká republika získala další letadlo Airbus Defence and Space (DS) C295, které přináší …

READ  ČR R U21 1 - 2 UK U21
podrobnosti

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *