BJK Trophy: Billie Jean King mluví o momentu kariéry, na který „nikdy nezapomene“ Růst turnaje je pojmenován na její počest

BJK Trophy: Billie Jean King mluví o momentu kariéry, na který „nikdy nezapomene“ Růst turnaje je pojmenován na její počestCNN

Samotné faktury jsou pojmenovány Největší na světě Každoroční mezinárodní týmová soutěž v ženském sportu, Billie Jean King Cup, je obdobou Světového poháru v tenise, kde proti sobě staví země z celého světa.

Tenisová legenda Billie Jean Kingová propůjčila své jméno turnaji – který tento měsíc slaví 60. výročí – v roce 2020 a má hezké vzpomínky, jak v něm sama hrála.

King pomohl Spojeným státům vyhrát inaugurační akci v roce 1963 a pokračuje v tom Dalších šest titulů Jako hráčka – včetně jednou jako kapitánka hráčů v roce 1976. Získala také tři další tituly jako nehrající kapitánka pro tým USA.

V rozhovoru pro CNN 79letý King řekl, že přechod k reprezentaci své země, spíše než jen hraní za sebe, je pro hráče vítanou změnou.

„To je to, co miluji, protože jsem vyrostl na týmových sportech. Odpovídá to mé osobnosti a odpovídá tomu, jak o sportu přemýšlím,“ řekl King.

„Je to úplně jiné, když se řekne 15-Miluji vaši zemi, je to úplně jiný pocit, než jen slyšet své jméno.

„Hraješ za něco mnohem většího, než jsi ty sám a mnohem víc, než jsi ty sám. Hrát za svou zemi, nic takového neexistuje.“

Letošní rok je rekordní 134 zemí Pomalu se zmenšil na posledních 12 týmů, které se utkají ve finále BJK Cupu ve španělské Seville od 7. do 12. listopadu.

Tito zemí Jsou to Španělsko, Francie, Itálie, Kanada, Německo, Spojené státy americké, Austrálie, Švýcarsko, Polsko, Slovinsko, Česká republika a Kazachstán.

Turnaj ušel dlouhou cestu od svého prvního ročníku, kdy byl ženský tenis ještě amatérský a turnaj také Sporný Mezi 16 zeměmi, bez nabízení finančních cen.

Nyní, díky úsilí takových lidí, jako je King, se turnaj hraje po celém světě a má finanční odměny ekvivalentní mužskému Davis Cupu.

READ  Pět věcí, které byste měli vědět o České republice

Letošní událost nabízí rekordní výhry ve výši 9,6 milionu dolarů, přičemž vítěz si odnese domů 2,4 milionu dolarů.

JOHN J. MAPANGLO/AFP/Getty Images/Soubor

King vedl americký tým, včetně Venus a Sereny Williamsové, k vítězství v roce 1999.

Navzdory všemu, čeho ve své kariéře dosáhla, King řekl, že pocit z vítězství v prvním šampionátu je ten, na který „nikdy nezapomene“.

„Miluji historii a miluji historii našeho sportu, takže jsme museli vyhrát první zápas,“ řekla Kingová a vzpomněla si, jak tenkrát předala tuto zprávu svým americkým spoluhráčům.

„Až do konce života uvidíme trofej, uvidíme, že jsme vyhráli první titul.“

Mezinárodní tenisová federace, dříve známá jako Fed Cup, poté Fed Cup, přejmenovala soutěž na Kingovu počest před třemi lety.

Od té doby je dvanáctinásobná grandslamová šampionka ve dvouhře odhodlána pomoci zvýšit popularitu turnaje a uvedla, že má do budoucna „velké plány“.

„Letos jsme začali se 134 zeměmi a to mě těší, protože chci, aby náš sport rostl. Chci více týmů,“ dodal King.

„Vždycky si říkám: Kolik je tam zemí? A jdou 200 a něco. Toto je číslo, které bychom měli mít.

Její účast na této akci, kterou pořádá ITF, má za cíl posunout turnaj na novou úroveň.

Zlepšení ženského tenisu je něco, co King dělala během své kariéry ve sportu. V roce 1973 sehrála klíčovou roli při vytvoření Tenisové asociace žen (WTA) a ve stejném roce porazila v roce 1973 samozvaného mužského šovinistu Bobbyho Riggse. „Bitva pohlaví.“

Od svého odchodu do důchodu nadále využívá svou platformu k boji za rovné platy a lepší podmínky pro hráčky.

King si ale více než cokoli jiného přeje, aby se tato soutěž a ženský sport obecně dostaly do médií.

READ  Odměna Evropské konferenční ligy: Kolik dostanou vítězové ročníku 2022-23?

„Práva médií jsou místo, kde vyděláváte peníze, proto muži vydělávají mnohem více peněz ve sportu a ve všem,“ řekl King.

„Musíme tedy pokračovat v tlaku na více médií, protože kamkoli média jdou, jdou i naše příležitosti.

„Od mého mládí se stále více věcí začíná měnit a je to vzrušující.“

LESLIE MARTIN/AFP/Getty Images/Soubor

Švýcarsko loni vyhrálo BJK Cup a letos bude chtít titul obhájit.

12 týmů – každý složený z pěti hráčů – bylo v letošním finále rozděleno do čtyř skupin, z nichž vítěz každé postoupil do semifinále.

Každý zápas se bude skládat ze dvou zápasů dvouhry a jedné čtyřhry.

Některé z nejlepších světových hráček však turnaj, který začíná pouhý den po finále WTA Tour, které bylo kvůli špatnému počasí o den odloženo, vynechají.

Nejlepší americké hráčky Coco Gauffová a Jessica Pegulaová chybí po zápase na finále WTA v Mexiku. Nehrát se rozhodl také Polák Iga Świątek.

Švýcarsko je současným šampionem, ale ve snaze obhájit titul bude čelit tvrdé konkurenci.

Když byl King požádán, aby předpověděl vítěze roku 2023, byl diplomatický. Ví lépe než většina ostatních, jak je tento turnaj nepředvídatelný.

„Nemůžeš vyhrát sám,“ řekla.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *