Biden se setkává s českým premiérem Peterem Fialou: Bílý dům

Biden se setkává s českým premiérem Peterem Fialou: Bílý dům

Prezident Biden dnes v Bílém domě přivítal českého premiéra Petera Fialu. Prezident Biden poblahopřál České republice k oslavě 25 let v NATO a schválil zákon, podle kterého musí být na obranu vynaložena nejméně 2 procenta jejího HDP. Vedoucí představitelé znovu potvrdili svůj pevný závazek vůči alianci NATO, která nás všechny udržuje v bezpečí. Prezident Biden uvítal české rozhodnutí nakoupit 24 amerických F-35 z počátku tohoto roku, což je obchod v hodnotě 4,5 miliardy dolarů, který přispěje k pracovním místům v USA, posouvá modernizaci obrany České republiky a prohlubuje americko-české obranné vztahy.

Vedoucí představitelé zdůraznili svou neochvějnou podporu Ukrajině, která se brání brutální ruské invazi. Také koordinovali výzvy na Blízkém východě. Oba odsoudili nehorázné a bezprecedentní útoky Íránu a jeho zástupců proti Izraeli. Diskutovali také o právu Izraele na sebeobranu proti hrozbám, kterým čelí podle mezinárodního práva, ao snaze rozšířit humanitární pomoc do Gazy. Lídři jednali o americko-českém vztahu v oblasti energetické bezpečnosti, prohlubování strategických vazeb a sdílených demokratických hodnotách. Prezident Biden a premiér Fiala oznámili záměr svých zemí podepsat Memorandum o porozumění proti zahraniční rozvědce, které by pomohlo chránit demokratické instituce před zahraničními dezinformacemi.

/veřejná zpráva. Tento obsah může být omezené povahy od původní organizace/autora (autorů) a mohl být upraven kvůli srozumitelnosti, stylu a délce. Mirage.News nezaujímá postoje ani strany společnosti a všechny názory, pozice a závěry vyjádřené v tomto dokumentu jsou výhradně názory autora (autorů). Podívejte se v plném znění zde.

READ  Dalších pět z Eight Shaster

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *