Berlín bude v roce 2024 hostit halové mistrovství Evropy v hokeji žen: Evropská hokejová unie

Berlín bude v roce 2024 hostit halové mistrovství Evropy v hokeji žen: Evropská hokejová unie

Halové mistrovství v Eurohokeji žen 2024 se bude konat v Horst Kuper Sportszentrum v Berlíně od 8. do 11. února 2024.

Místo konání bylo potvrzeno tento týden, Německo bylo dříve oznámeno jako hostitelská země akce, což znamená návrat do zaplněné haly pro halové mistrovství Eurohokeje mužů 2020 (na fotografii výše).

„Jsem velmi potěšena, že berlínské sportovní město bude dějištěm halového mistrovství Eurohokeje žen,“ řekla berlínská senátorka pro vnitřní záležitosti a sport Iris Sprangerová.

„Zúčastněné týmy najdou v hlavním městě optimální podmínky. Německé reprezentaci pevně držím palce, aby se snažila obhájit svůj titul. Berlíňané jsou nadšenými fanoušky a budou naše sportovce podporovat, jak nejlépe dovedou.“

Toto hostování navazuje na úspěch německých žen v Hamburku loni v prosinci v ročníku 2022 a hostitelská země se tam těší na obhajobu titulu.

Martin Schultz, sportovní ředitel Německé hokejové federace, dodal: „Jsme velmi rádi, že se halové mistrovství EuroHockey po úspěšném turnaji 2022 v Hamburku bude konat opět v Německu.

„Berlín jako místo konání je samozřejmě velmi speciální kvůli úspěchu mužů v roce 2020. Jako národ v sálovém hokeji se těšíme na mistrovství EuroHockey a usilujeme o obhajobu titulu se ženami. Rádi bychom poděkovali město Berlín za podporu naší nabídky.“

Soutěže se zúčastní deset zemí, Německo se připojí k Nizozemsku, Ukrajině, Rakousku, České republice a Turecku a nově vznikající týmy Španělsko, Belgie, Polsko a Švýcarsko.

Co se týče hostitelů, ti už potvrdili, že budou mít nový trenérský tým, Dominik Giskes a Marcus Wise převezmou místo Valentina Altenburga, kteří budou zároveň v Argentině s národním týmem.

„Jsem tak rád, že Dominic a Marcus souhlasili, že se k nám hned připojí,“ řekl Altenburg. „Dominik je velký německý trenérský talent a odborný taktik. Je velmi dobře, že se nyní účastní svého prvního důležitého mezinárodního turnaje a může nasbírat nějaké zkušenosti.“

READ  Spotaková, světová rekordmanka v hodu oštěpem, oznámila ukončení kariéry

„Navíc, Dominic a Marcus oba milují halový hokej. Je to dobrý výchozí bod pro další důležitou událost před místním publikem.“

Wise, jeho trenérský asistent na tomto turnaji, dodává: „Během nedávného setkání národních trenérů se Martin a Valentine zeptali, zda si dokážu představit, že bych trénoval tým Danas na halovém mistrovství EuroHockey 2024 po boku Dominica.

„Nedávno jsem se spojil s mužským týmem v Hamburku s Reinem van Eyckem. Těším se na projekt vyhrát halové mistrovství EuroHockey 2024 s mladým, hladovým týmem Danas.“

Místo konání mistrovství Evropy v halovém hokeji mužů v roce 2024 bude včas potvrzeno spolu s dalšími místy pro mezinárodní halovou sezónu v příštím roce.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *