Astronauti NASA jsou „příliš zaneprázdněni“ před nedělní procházkou vesmírem na Mezinárodní vesmírnou stanici

Lidé, kteří se o budovu starají, jsou někdy v údržbě trochu pozdě. Někdy se totéž stane lidem, kteří se o ně starají Mezinárodní vesmírná stanice.

Dva astronauti se tento víkend připravují na výstup do vesmíru, aby se připravili na další výměnu 15letých solárních polí, která byla nainstalována na Mezinárodní vesmírnou stanici před více než 20 lety, podle NASA.

Letečtí inženýři Kate Robins a Victor Glover opustí Mezinárodní vesmírnou stanici pro výstup do vesmíru. Budou sestavovat a instalovat zařízení pro nadcházející upgrady, které nahradí současné degradované solární pole a zvýší dostupný výkon elektrárny ze 160 kilowattů na 215 kilowattů, uvádí NASA. Raketa SpaceX má podle plánu představit nová pole koncem tohoto roku.

Letečtí inženýři Kate Robins a Victor Glover opustí v neděli Mezinárodní vesmírnou stanici na výstup do vesmíru.

Zde je ukázka toho, jak vytrvalý rover NASA bude hledat život na Marsu

Půjde o třetí vesmírnou procházku pro oba astronauty.

„Posádka na oběžné dráze je tento týden velmi zaneprázdněna,“ řekl letový ředitel Marcus Flores během středeční tiskové konference. „Hodně pracovali, aby zajistili, že všechny jejich postupy budou zkontrolovány a jejich školení bude kompletní.“

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Astronauti budou propuštěni v neděli kolem 6:00 východního času. Očekává se, že vesmírná procházka bude trvat asi šest a půl hodiny.

Nedělní výstup do vesmíru je prvním ze dvou nadcházejících výstupů do vesmíru naplánovaných pro Mezinárodní vesmírnou stanici. 5. března Robins vyrazí znovu s japonským astronautem Soichi Noguchim, aby vypustil amoniak, mimo jiné mise. Nainstalují také „tvrdidlo“ na kryt tepelného zámku.

Kliknutím sem se přihlásíte k odběru našeho zpravodaje o životním stylu

Budou to vesmírné procházky č. 235 a 236 Mezinárodní vesmírné stanice.

Zatímco někteří astronauti byli na palubě Mezinárodní vesmírné stanice a připravovali se na nadcházející výpravy do vesmíru, jiní byli podle NASA zaneprázdněni vykládáním čtyř tun nákladu, který dorazil na zásobovací loď Northrop Grumman Signs. Zařízení dodávané na stanici zahrnuje zásoby a nová vědecká zařízení, jako jsou mrazničky pro biologické vzorky a další zařízení.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *