Apple vydělá 5 miliard liber navíc tím, že ke svým novým iPhonům nedodává nabíječky a sluchátka

Apple vydělá 5 miliard liber navíc tím, že ke svým novým iPhonům nedodává nabíječky a sluchátka

  • Apple uvedl, že tento krok měl omezit odpad a ocenil životní prostředí, když tvrdil, že roční emise uhlíku se sníží o dva miliony tun.
  • Kritici tvrdí, že zákazníci byli poškozováni trvale vysokými cenami
  • Od roku 2020 Apple zákazníkům účtuje 19 liber za novou zástrčku nebo sluchátka.
  • Odborníci se domnívají, že Apple by mohl ušetřit přibližně 27 liber za telefon

Apple vydělal odhadem 5 miliard liber tím, že ke svým novým iPhonům nedodával nabíječky a sluchátka.

Technologický gigant uvedl, že tento krok, ohlášený před dvěma lety, byl zaměřen na snížení odpadu a získal chválu od ekologů, když tvrdil, že sníží roční emise uhlíku o dva miliony tun, což odpovídá vyřazení 500 000 aut ze silnic.

Kritici však tvrdí, že zákazníci byli zasaženi do kapsy, protože stažení adaptérů a sluchátek nebylo doprovázeno snížením ceny.

Od roku 2020 si Apple účtuje 19 liber za novou zástrčku nebo špunty do uší. Kritici namítají, že pokud projde úplnými úsporami, včetně odhadovaného 40procentního snížení přepravních nákladů, protože menší balení umožňuje umístit 70 procent zařízení na každou paletu, ceny iPhone by byly nižší.

Od roku 2020 Apple svým zákazníkům účtuje 19 liber za novou zástrčku nebo špunty do uší.

Odborníci se domnívají, že Apple, jehož nové iPhony stojí až 1 549 liber, by mohl ušetřit přibližně 27 liber za telefon. Analýza bere v úvahu, že ačkoli se adaptéry a sluchátka prodávají za 19 liber, jejich výroba je mnohem levnější.

READ  Online unikly záběry z remasteru Grand Theft Auto

Ben Wood, hlavní analytik společnosti CCS Insight, řekl technologickým expertům: „Apple je lídrem na trhu v odvětví telefonů, pokud jde o pomoc životnímu prostředí, přičemž jednou z mnoha věcí, které dělá, je odstranění nabíječek a sluchátek. Apple však samozřejmě šetří náklady. při vyjímání nabíječek a sluchátek při prodeji iPhonů.

Od oznámení tohoto kroku se předpokládá, že Apple prodal po celém světě 190 milionů iPhonů. Zisky z odstranění nabíječek a sluchátek, stejně jako nižší náklady na dopravu, by mohly dosáhnout 5 miliard GBP, s odhadem dalších 225 milionů GBP z prodeje příslušenství.

Podíl Spojeného království se odhaduje na více než 280 milionů liber.

„Víme, že zákazníci shromáždili adaptéry a že výroba milionů zbytečných adaptérů spotřebovává zdroje a zvyšuje naši uhlíkovou stopu,“ řekla v roce 2020 Lisa Jackson, ředitelka pro životní prostředí společnosti Apple.

Mluvčí Applu včera večer řekl: „Stanovili jsme si cíl být uhlíkově neutrální do roku 2030. Jedním z kroků na naší cestě je snížení materiálů používaných v našich produktech a obalech. To snížilo 2 miliony metrických tun uhlíkových emisí a další následovali příklad.“

reklamy

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.