Američtí úředníci vyšetřují možné spojení vakcíny Moderna s rizikem infekce srdce, uvádí se ve zprávě

Sarah Teo / CNET

Nejnovější zprávy a informace o pandemii koronaviru najdete na Kdo je A Centrum pro kontrolu nemocí stránky.

Federální zdravotní úředníci vyšetřují jakoukoli možnou souvislost mezi vakcínou Moderna COVID-19 a rizikem vzniku myokarditidy u mladších dospělých, podle čtvrteční zprávy Washington Post.

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv a Centra pro kontrolu a prevenci nemocí údajně analyzují kanadská data, která by mohla naznačovat, že vakcína Moderny přináší větší riziko zánětu srdce u mužů mladších 30 let, než se dříve myslelo.

Ve zprávě se uvádí, že dva lidé obeznámení s hodnocením „potvrdili, že se stále pravděpodobně vyskytují vedlejší účinky“. zůstává neobvyklé. Myokarditida nebo zánět srdce je dobře známý (i když vzácný) vedlejší efekty Vakcíny Pfizer nebo Moderna – říkají odborníci Většina případů je mírná.

Mluvčí FDA CNET řekl, že agentura „nebude komentovat interní schůzky nebo diskuse“, ale uvedla, že se zavázala přezkoumávat dostupná data.

„Mluvili jsme dříve o vakcínách proti myokarditidě a COVID-19, a pokud nové informace změní profil rizika/prospěchu, budeme podle toho aktualizovat veřejnost,“ uvedla mluvčí.

Mezitím byly hlášeny společnosti Pfizer i Moderna Rozšíření studií o očkování U dětí ve věku 5 až 11 let mají v současné době nárok na očkování proti COVID-19 pouze lidé ve věku 12 let a starší.

Zástupci CDC okamžitě nereagovali na žádost CNET o vyjádření.

Aktualizováno v 23:19 ET: Přidává komentáře od FDA.

Informace v tomto článku mají pouze vzdělávací a informační účely a nejsou určeny k poskytování zdravotní nebo lékařské rady. S jakýmikoli dotazy ohledně zdravotního stavu nebo zdravotních cílů se vždy poraďte s lékařem nebo jiným kvalifikovaným poskytovatelem zdravotní péče.

READ  Odlehlé himálajské jezero zaplňují stovky koster. Jak se tam dostali?

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *