Android 15 podporuje výběr nové „výchozí aplikace pro peněženku“.

Android 15 podporuje výběr nové „výchozí aplikace pro peněženku“.

Google právě vydal první beta verzi Androidu 15 a s ní i novou možnost nastavení výchozí aplikace peněženky.

Android má již dlouho možnost nastavit výchozí aplikace v celém systému, ale ještě nejsou dostupné všechny kategorie. Postupem času byly přidány další možnosti, jako je výchozí asistent nastavení a nově také výchozí aplikace Poznámky. Nyní, v Androidu 15, Google přidává možnost nastavit výchozí aplikaci peněženky.

Tato funkce, která je ve výchozím nastavení k dispozici v systému Android 15 Beta 1, umožňuje uživatelům nastavit výchozí aplikaci jako aplikaci „Peněženka“ v zařízení. Toto je aplikace, která zvládne platby NFC. Na Pixelu je toto nastaveno na Google Wallet a jediná další aplikace, která zatím vypadá, že s tímto nastavením funguje, je aplikace AMEX, která ale zatím nepřináší nic nového (alespoň toho jsme si všimli).

V budoucnu se zdá rozumné očekávat, že tuto funkcionalitu by mohly nést i jiné aplikace, například aplikace pro bankovnictví/kreditní karty. Google popisuje „aplikaci peněženky“ slovy:

Aplikace Peněženky mohou ukládat kreditní karty, věrnostní karty, klíče od auta a další věci, které pomáhají při různých formách transakcí.

Je pozoruhodné, že Apple je v současné době pod palbou, protože to nedovolil Další aplikace pro použití jako digitální peněženky v iOS. Přestože Android nikdy nezakazoval používání aplikací třetích stran jako aplikace peněženky, zdá se, že toto nastavení usnadňuje ostatním aplikacím převzít tuto roli.

Více o Androidu 15:

Sledujte Bena: Twitter/X, VláknaA Instagram

FTC: K vydělávání příjmů používáme automatické přidružené odkazy. více.

READ  Nové předplatné Rainbow Six Siege už je průšvih

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *