Al-Toomoo vyhrál 4 zlaté a 1 stříbro v Czech Intl. Para atletika – Arab Times

Al-Toomoo vyhrál 4 zlaté a 1 stříbro v Czech Intl.  Para atletika – Arab Times

Tento příspěvek byl přečten 713 krát!

Kuwait City, 10. června: Atleti z kuvajtského sportovního klubu Al-Domuh získali v sobotu druhý den mezinárodního mistrovství ČR v para atletice čtyři zlaté medaile a jednu stříbrnou medaili. Svou medailovou bilanci navýšili na 6 zlatých, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Hanin al-Mesbah 100 m. a 400 m. Fahad Al-Selili vyhrála závod žen na 100 metrů v kategorii T20. Mužská rasa stejného typu. Hasan Sameer získal zlatou medaili v závodě na 1500 metrů. V kategorii D36 získal Abdullah Zalmin stříbrnou medaili v závodě na 100 metrů. Sázení na divizi T20.

Al-Mesbah, který dnes večer po telefonu mluvil s KUNA, vyjádřil své štěstí, že se v tomto šampionátu třikrát dostal na stupně vítězů. Poznamenal, že tři zlata mu dají velkou podporu před světovými hrami speciálních olympijských her v Berlíně 2023.

Úspěchy šampionátu věnoval vedení a lidu Kuvajtu, sportovním funkcionářům a klubu Al-Thomuh. Setika Al-Ansari, generální sekretářka sportovního klubu Al-Toomoo a vedoucí kuvajtské mise, ze své strany ocenila výkon kuvajtských sportovců, který byl všemi na akci dobře přijat. Mezinárodního mistrovství v para atletice, které pořádá Český paralympijský výbor v Ostravě na severovýchodě České republiky, se ve dnech 8. – 11. června sešlo 150 sportovců z 12 zemí. (guna)