FBI vyšetřuje hackera, který údajně stojí za únikem Rockstar GTA 6

Hacker, který se přihlásil k odpovědnosti za tento víkend Masivní únik materiálu Grand Theft Auto 6 Vyšetřování nyní vyšetřuje FBI.

Stejný útočník také řekl, že minulý týden stál za hackem aplikace Uber pro oslovování cestujících, která poskytla aktuální informace o jeho vlastním vyšetřování.

„Během víkendu se také objevily zprávy, že stejný herec napadl výrobce videoher Rockstar Games,“ napsal Uber v nově aktualizované zprávě. články. „Jsme v této záležitosti v úzké koordinaci s FBI a ministerstvem spravedlnosti USA a budeme i nadále podporovat jejich úsilí.“

Eurogamer Newscast: Byly Nintendo Direct a PlayStation State of Play zklamáním?

Uber uvedl, že věří, že odpovědná osoba „patřila do hackerské skupiny s názvem $Lapsus, která byla během posledního roku stále aktivnější“ a která letos podobně porušila seznam dalších technologických společností, jako jsou Microsoft, Samsung a Nvidia.

Včera Rockstar vydal své vlastní prohlášení o hacku a připustil, že utrpěl „hacknutí sítě“, což mělo za následek odebrání uniklých informací z jeho serverů.

Tvůrce GTA řekl, že je to „velké zklamání“, ale že to nebude mít žádný „dlouhodobý dopad“ na vývoj. Žádné živé služby, jako je Grand Theft Auto Online, nebyly přerušeny.

V březnu tohoto roku BBC novinky Zpráva o 16letém mladíkovi z Oxfordu známému online jako „White“ nebo „Breachbase“, který byl obviněn z toho, že je jedním z vůdců skupiny $Lapsus.

Whiteovu pravou identitu zjistili jiní hackeři a byl jedním ze sedmi zatčených londýnskou policií – než byli všichni nakonec vyšetřováni.

„Donedávna jsem o ničem z toho neslyšel,“ řekl tehdy šestnáctiletý otec. „Nikdy nemluvil o nějakém hackování, ale umí velmi dobře pracovat s počítači a na počítači tráví spoustu času. Vždycky jsem si myslel, že hraje hry.“

„Pokusíme se mu zabránit v používání počítačů.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *