Žádné letní prázdniny: 35 milionů lidí si nemůže dovolit dovolenou v EU

Brusel (AFP) – Většina rodin s nízkými příjmy v Evropské unii si podle studie Konfederace evropských odborových svazů nemůže dovolit letní dovolenou.

Organizace, která zastupuje 45 milionů členů ve 38 evropských zemích, uvedla, že mnoho pracovníků s nízkými mzdami je mezi 35 miliony občanů EU, kteří nemají dostatek peněz na přestávku. Unie použila údaje Eurostatu, statistického úřadu Evropské unie.

„Dovolená by neměla být luxusem pro pár.“ Zatímco mnoho pracovníků odjíždí na dovolenou s přáteli a rodinou, miliony přicházejí o práci kvůli nízkým mzdám, “řekla Esther Lynchová, zástupkyně generálního tajemníka unie. sdílené v průběhu let. “za poslední desetiletí spravedlivě.“

Podle studie 28% osob ve věku 16 a více let, kteří žijí v bloku 450 milionů lidí, nemá prostředky na to, aby si užili týdenní dovolenou mimo domov. Studie zdůraznila, že toto procento vzrostlo na 59,5% u lidí, jejichž příjem je pod hranicí rizika chudoby stanovenou Evropským statistickým úřadem (Eurostat), což je 60% průměrného národního příjmu.

Nejhorší situace je v Řecku, kde si dovolenou nemůže dovolit 88,9%lidí ohrožených chudobou, následuje Rumunsko (86,8%), Chorvatsko (84,7%), Kypr (79,2%) a Slovensko (76,1%).

Evropská konfederace odborových svazů uvedla, že mnoho lidí ve skupině chudoby je nezaměstnaných nebo v důchodu, ale zahrnuje také miliony pracovníků s nízkými mzdami.

„Zákonná minimální mzda nechává pracovníky ohrožené chudobou nejméně v 16 členských státech EU a podle Evropské komise 22 milionů pracovníků vydělává méně než 60% průměru,“ uvedla unie s tím, že nerovnost v prázdninách v 16 evropských zemích narostla. Unie. zemí za posledních deset let.

Dodalo, že největší rozdíly v přístupu k dovolené mezi osobami s příjmy pod 60% průměru a osobami s příjmy nad touto hranicí jsou v Chorvatsku, Řecku, Bulharsku, České republice, Francii a Rumunsku.

READ  Termíny vánočních doručení Royal Mail: Jaké jsou poslední termíny odeslání 1. a 2. třídy na Vánoce 2021

Evropská konfederace odborových svazů uvedla, že spolupracuje s evropskými zákonodárci na zavedení „prahu vhodnosti“ do práva EU, který zajistí, že zákonná minimální mzda nemůže být nikdy nižší než 60% průměrné mzdy a 50% průměrné mzdy v jakékoli zemi. v Evropské unii. Svaz uvedl, že tento krok pomůže zvýšit mzdy více než 24 milionům lidí.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.