USA porazily Německo 2: 0, aby získaly páté vítězství v mistrovství světa Sportovní

Riga, Lotyšsko (Associated Press) – Cal Petersen skóroval 33krát ve druhém přímém uzamčení a USA v pondělí zvítězily v pátém zápase mistrovství světa v hokeji vítězstvím 2: 0 nad Německem.

Jason Robertson a Colin Blackwell skórovali za USA, které v úterý uzavírají své předkola, proti neporažené Itálii.

„Je to opravdu dobrý hokejový tým a my si za to plně vážíme,“ řekl americký trenér Jack Capuano o německé národní reprezentaci. „Naši muži se obětovali, drželi se struktury a našli způsob, jak zvítězit. Opravdu se mi líbí způsob, jakým jsme se zatím setkali, a teď tu máme další zápas, který pozitivně ukončí naši hru před přípravou na čtvrtfinále.“ „

Toto vítězství je třetím v turnaji pro Petersena, který hraje za Los Angeles Kings. Německo předjelo Spojené státy 33-15.

Rusko v penaltovém rozstřelu zvítězilo nad Švédskem 3: 2 a po úvodním kole poprvé od přijetí zápasu v roce 2012 vyřadilo Švédsko.

Rusko skončilo nejlépe ve skupině A s 13 body poté, co Vladimir Tarasenko ze St. Louis, který hrál ve svém prvním utkání na turnaji, vstřelil vítězný gól v závěrečném kopu z penaltového rozstřelu.

Švýcarsko, Slovensko a Česká republika se od středy rovněž kvalifikují ze skupiny A do čtvrtfinále.

Švéd Victor Olofsson skóroval z levé strany 4:43, aby vyrovnal stav zápasu.

Anton Slibyshev a Alexander Parabanov skórovali za 12 sekund necelých osm minut, než odehráli, a dostali tak Rusko do vedení 2: 1. Jesper Froden dal v první třetině Švédům náskok.

Také ve skupině A vstřelil vítězný gól na penaltách Philippe Sheetel, když Češi porazili Dánsko 2: 1. Češi vyhráli čtyři po sobě jdoucí vítězství poté, co prohráli své první dva zápasy. Ztráta vyloučila dánskou soutěž ve čtvrtfinále.

Dominic Kubalik skóroval za Českou republiku a Niklas Jensen vstřelil svůj pátý gól na turnaji pro Dánsko, aby přinutil svou zemi do prodloužení.

READ  Výsledky, Victoria Azarenka, osobní volno, reakce, Linda Frohvertova, Nick Kyrgios vs Fabio Fognini, 16. kolo

V druhém zápase skupiny dva Stefan Esplanade zlomil nerozhodný výsledek brzy ve třetí hře a Norsko skórovalo vítězství 3-1 nad Kazachstánem, což Kazachům bránilo v tom, aby si zajistili první místo ve čtvrtfinále.

Finsko i USA mají po 15 bodech a postoupily do čtvrtfinále. Německo, Kanada a Lotyšsko mají s kulatým zápasem devět bodů.

Copyright 2021 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.