V bytě v Záběhlicích nalezli policisté velké množství munice. Obyvatelé paneláku museli pryč. Pracovat tu budou pyrotechnici až 20 hodin

0

 Aktualizace:

Mezi municí byl také nalezen předmět vyzařující radioaktivitu. V tu chvíli všechny bezpečnostní složky přestaly pracovat v místnosti a namísto přijel speciální tým.  Ten radioaktivní předmět zajistil.

V souvislosti s tímto případem zasahují policisté také v Roztokách u Prahy. Zemřelý muž totiž měl těchto místech nemovitost. Na místě je taktéž pyrotechnik, hasiči a kriminalisté.

10.9. 23:50

Velké množství munice nalezli pozůstalí při vyklízení bytu po zemřelém příbuzném v Záběhlicích na Praze 10 v ulici Želivecká. Policejní jednotky na místo vyrazily kolem jednadvacaté hodiny.

Po svém příbuzném museli pozůstalí vyklidit byt a sklepní koji. Byt byl kromě nalezené munice plný i odpadků a různého odpadu všeho druhu. Zemřelý muž byl totiž tzv. „sběrač“.

Na místo se, krom dalších policejních složek, dostavil i policejní pyrotechnik. Při prohlídce bytu našli policisté značné množství vojenské munice, volně uložené na různých místech bytu.

Jelikož v danou chvíli nemohl nikdo jednoznačně říci, že je či není munice nebezpečná, bylo na místě zajistit bezpečí nezúčastněným osobám, především pak nájemníkům ostatních bytů panelového domu. Proto pyrotechnik nařídil okamžitou evakuaci celého vchodu. Na té se podíleli policisté z Speciální pořádkové jednotky v úzké spolupráci s hasiči Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. Na místo také dorazily pro obyvatele vyklizených bytových jednotek evakuační autobusy. Opustit své domácnosti muselo celkem 26 osob. Někteří odjeli svými vozy pro některé byly připraveny evakuační autobusy.

Po ukončení evakuace, která trvala přibližně do půlnoci, zahájil pyrotechnik prohlídku veškeré nalezené munice. S ohledem na značné množství zájmových předmětů vyslovil pyrotechnik předpoklad, že celkové ohledání bude trvat několik hodin. Odhad je až 20 hodin.

Sdílejte:

Zanechte komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.